Peja powraca z nową płytą "G.O.A.T.". Mainstream kontra klasyczny rap

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 11:38
Legendarny raper pojawił się w Czwórce, by opowiedzieć o swojej najnowszej płycie "G.O.A.T.", która, jak zapowiada, będzie się nieco różnić od poprzednich. - Ale moje utwory są wciąż o tym, co sam przeżywam i przeżyłem, nie kreuję rzeczywistości, niczego nie wymyślam. Posiłkuję się dewizą: "jakie życie, taki rap" - mówił Peja w Czwórce. 
Audio
  • Peja o krążku "G.O.A.T." i polskim hip-hopie (Numer Raz na Fali/Czwórka)
Peja, Numer Raz
Peja, Numer RazFoto: Kamil Jasieński/Czwórka

Bywały momenty, gdy ktoś ze mną rozmawiał, coś deklarował, a potem w mediach opowiadał coś zupełnie innego. To były jedne z tych chwil, gdy przestawałem wierzyć w ludzi. Ja tego nigdy nie zaakceptuję Peja

Legendarny poznański muzyk wydaje krążek G.O.A.T. Znajdzie się na nim 14 numerów, z bonusowym w preorderze, a za produkcję muzyki, podobnie jak przy okazji płyty "25_godzin", odpowiadać będzie Magiera. Premierę albumu zaplanowano na 21 września 2020. Album ukaże się nakładem należącej do rapera wytwórni RPS Enterteyment. - Tym krążkiem udowadniam, że nie trzeba mieć kilkunastu lat, by wnieść do polskiego rapu powiew świeżości. Trzeba mieć skilla. A ja nad tą płytą bardzo mocno pracuję. To będą produkcje dopracowane do perfekcji: troszkę sampli, ale też mainstreamowa muzyka - mówił Peja. - Wszystkich nie zadowolę, ale staram się zachować sznyt, by to był prawdziwy hip-hop.

ZOBACZ TAKŻE Hip-hop w Czwórce >>>

marcin tytus grabski 1200.JPG
Asfalt- definicja brzmienia. Rozmowa z Marcinem 'Tytusem' Grabskim

Znany raper mówił też o swoim życiu osobistym, lekcjach, które dostał od losu w czasie muzycznej i poza muzycznej kariery, a także o wewnętrznych konfliktach na polskiej scenie rapowej. - Hardkorowe historie są atrakcyjne i medialne. Ale minęło trochę lat i ja jestem już trochę innym Rychem. Staram się otaczać ludźmi, z którymi jest mi po drodze. Dzięki temu nie będę generował kolejnych konfliktów. Te, które miałem, w większości wygasiłem, większość już mam za sobą - mówił Peja w rozmowie z Numerem Razem. - Dziś mam przeświadczenie, że zrobiłem w życiu więcej dobrego niż złego. Staram się nie analizować przeszłości, ale na błędach można się wiele nauczyć. Wiem, że wszystko, co się dzieje, jest po coś. Moje porażki i sukcesy mnie kształtowały, ale to muzyka wyznaczyła kierunek mojego życia. Bez względu na to, co się działo i w czym brałem udział, muzyce zawsze pozostawałem wierny i z niej chciałem się utrzymywać.

Choć unikałem celebry, moje życie było bardzo medialne, i to w negatywnych sytuacjach. Ludzie postrzegali mnie więc jako człowieka kontrowersyjnego. A ja codziennie uczę się czegoś nowego. Jeśli pozostałbym mentalnie "w bramie", dziś pewnie nie byłoby już tej rozmowy Peja

Ryszard Andrzejewski funkcjonuje na polskiej scenie od lat, wydał 19 płyt, był m.in. współzałożycielem legendarnego Slums Attack, współpracował z takimi wykonawcami jak Sweet Noise, Onyx, Ice-T, Jeru The Damaja, Masta Ace czy AZ. Jest laureatem wielu nominacji i muzycznych nagród. O tym, co wpisane w rap, błędach i sukcesach, które kształtują, życiu w biznesie i o tym, dlaczego "nikomu nie można ufać". O przyjaźni, nałogach, ale też optymizmie i nadziei, odwoływaniu koncertów i organizowaniu nowych - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Raper opowiadał także o swoim kolejnym krążku, dawnym polskim rapie i nowym sposobie na tworzenie muzyki i planach nie tylko muzycznych.

Posłuchaj: "Numer Raz na fali: druga godzina audycji >>>

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał "Numer Raz" Witak

Gość: Peja (Ryszard Andrzejewski, raper)

Data emisji: 17.12.2019

Godzina emisji: 22.04

kd/ac

Czytaj także

Sokół z "debiutancką" płytą. "Pozostawiam wiele wyobraźni słuchaczy"

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 22:01
Sokół powraca z nową płytą i choć na koncie znany raper ma już kilkanaście wydawnictw, to jego solowy debiut. - Nie miałem ciśnienia, by robić solową karierę. Nie chiałem robić tego, co robią wszyscy, więc znalazłem swoją niszę. Mogę powiedzieć, że ta płyta jest bardzo moja - mówi w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"799919". Spinache powraca z nowym krążkiem

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 22:01
Od poprzedniego albumy Pawła Grabowskiego "Reality" minęły dwa lata. Kolejny, "799919" ukazać się ma w październiku tego roku. - Wciąż pracuję nad nowymi utworami. Ale zdarza się, że mam już prawie gotowy materiał i nagle podejmuję decyzję, żeby nagrać jednak coś innego - mówił Paweł Grabowski.
rozwiń zwiń