Golenie raperów. LeBron o cyklu "Cięta Gadka" [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2024 16:50
LeBron jest barberem i twórcą internetowym, który przepytywał raperów goląc ich w salonie. - Chciałem połączyć te dwa światy i zrobić, coś, czego w polskim internecie jeszcze nie było - opowiada Mikołaj Kaczkowski, autor "Ciętej Gadki". 
Numer Raz i LeBron w studiu Czwórki.
Numer Raz i LeBron w studiu Czwórki.Foto: Cezary Piwowski/Polskie Radio
  • LeBron to pseudonim Mikołaj Kaczkowskiego.
  • Gość Czwórki jest autorem cyklu wywiadów "Cięta Gadka".
  • W programie gościł czołówkę polskich raperów - m.in. Erosa, Dixona i Pono. 
  • Jako Niklaus wydał dwa utwory. 

Od "Golonki z makaronem" do "Ciętej Gadki"

LeBron to pseudonim Mikołaj Kaczkowskiego. Postanowił połączyć swój fach z hip-hopem i stworzył cykl wywiadów "Cięta Gadka".

- Pierwszą osobą, której powiedziałem o tym pomyśle, był Eros z JWP. On też wymyślił pierwszą nazwę tego cyklu "Golonka z makaronem". Golonka od golenia, makaron od nawijania makaronu na uszy. To było chwytliwe, ale za bardzo kulinarne. Zostałem przy "Ciętej Gadce" - wspomina gość Czwórki. - Zanim zostałem fryzjerem, kumplowałem się w wieloma raperami, często z pierwszej ligi. Chciałem połączyć te dwa światy i zrobić coś, czego jeszcze w polskim internecie nie było. 

MTV Crips połączone z radiowym wywiadem

Pierwszy sezon liczył 10 odcinków. Z czasem "Cięta Gadka" ewoluowała - a LeBron ze swoimi gośćmi, nie tylko ze świata muzyki, spotykał się w ich naturalnym środowisku i w wolnym czasie. Wśród nich znaleźli się m.in.  aktor Antoni Królikowski, zawodnik KSW Radosław Paczuski i chłopak z Urbex History. W pierwszym odcinku czwartego sezonu Lebron spotka się Numerem Raz.  

Niklaus LeBron (Cięta Gadka): zbyt wiele osób poszło w rap/Czwórka

- W pewnym momencie formuła stała się dla mnie za ciasna. Ciężko mi było golić, rozmawiać i robić coś więcej. Postanowiłem, że zamiast wywiadów będę robił filmy z cyklu "Dzień z…". W ten sposób jeszcze bardziej chciałem przybliżyć sylwetki moich gości - wyjaśnia rozmówca Michała Witaka. - To miało być połączenie MTV Cribs z wywiadem radiowym.  

Posłuchaj
40:23 CZWÓRKA Numer Raz na fali - barber 09.04.2024.mp3 LeBron i "Cięta Gadka" - o polskiej rap-scenie (Numer Raz na fali/Czwórka)

Debiut Niklausa

LeBron spróbował także sił jako raper, a numery publikował pod pseudonimem Niklaus. - Nie ukrywam, że wiele osób, w tym kumpli-raperów, odradzało mi tę drogę. A ja po prostu chciałem się spróbować. Miałem dostęp do studia, miałem możliwości, więc postanowiłem spełnić swoje marzenie - mówi LeBron. - Wydałem dwa numery, ale odpuściłem, kiedy wszyscy zaczęli się tym zajmować.  


Lebron, czyli Mikołaj Kaczkowski - autor wywiadów "Cięta Gadka". LeBron, czyli Mikołaj Kaczkowski - autor wywiadów "Cięta Gadka".

***

Tytuł audycji: Numer Raz na fali

Prowadzi: Michał 'Numer Raz' Witak

Gość: LeBron (Mikołaj Kaczkowski)

Data emisji: 09.04.2024

Godzina emisji: 22.05

kul

Czytaj także

Raper Młody: nie jestem już taki młody, ale coraz bardziej pracowity

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2024 10:25
- Całe życie robię bity, ale przez długi czas nie stawiałem sobie wymagań i nie małem żadnych oczekiwań. Nie brałem odpowiedzialności za muzykę - opowiada Młody. - Teraz robię pięć razy więcej i pięć razy lepiej. Wydałem album "S.E.N." i pracuję nad projektem "Modus operandi".   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cruz o płycie "Złe piosenki": biblijne dylematy w osiedlowym kontekście

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2024 09:50
- Na albumie "Złe piosenki" nie ma treści aktualnych, są „historie odwieczne”. Opowieści o dobru i złu osadziłem w osiedlowym kontekście - opowiada raper Cruz. 
rozwiń zwiń