Polskie Radio
Section05
Tom Waits

Lockdownowe sesje, śnieg i jeszcze więcej

Lockdown spowodował, że muzycy mają więcej czasu na to, by skupić się na pracy w studio. Roger Waters, wracając do dawnych czasów, sięgnął po niektóre nagrania z płyty "Final Cut" – ostatniej, na której pojawił się pod szyldem Pink Floyd – i zarejestrował ich nowe wersje. Oczywiście "na odległość", bo teraz takie są wymogi: muzycy nagrywają swoje partie u siebie, a potem to wszystko jest składane i publikowane. Efekty można było usłyszeć w najnowszym wydaniu "Wieczornego przeglądu myśli" Michała Kirmucia.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Michał Kirmuć Pink Floyd Tom Waits Kate Bush Sting Lombard

Pink Floyd w Pompejach i "Noc na Ziemi"

Pierwsze noworoczne wydanie "Wieczornego przeglądu myśli" rozpoczęło się od dalekiej podróży w czasie i przestrzeni, czyli od grupy Pink Floyd i ich koncertu zrealizowanego w 1971 roku w starożytnym amfiteatrze w Pompejach. Nie zabrakło też nowości (m.in. od  Joanny Vorbrodt) i tradycyjnego fragmentu ścieżki dźwiękowej do filmu "Noc na Ziemi" w wykonaniu Toma Waitsa. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Kirmuć Trójka MUZYKA muzyka hp Rock Depeche Mode Tom Waits Pink Floyd Dire Straits Sorry Boys

Giganci na żywo i nieoczywiste zestawienia

Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu "Wieczorny przegląd myśli" to m.in. zaskakujące połączenie sił Rogera Watersa z Erikiem Claptonem i …Shakirą, Marillion ze świątecznym prezentem w postaci coveru przeboju Mariah Carey oraz Depeche Mode i Iron Maiden z nagraniami z koncertów, których tak bardzo nam brakowało w pandemicznym roku 2020.
Zobacz więcej na temat:  Michał Kirmuć Trójka MUZYKA muzyka hp Rock Depeche Mode Marillion Tom Waits