#NightLiveSesssion - pierwsza odsłona z Create

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2017 10:30
Pierwszym zespołem, który w akustycznych i radiowych warunkach zmierzył się z dźwiękami przy zgaszonym świetle, była grupa Create - zagrali kilka swoich utworów i jeden cover.
Audio
  • #NightLiveSesssion nr 1. Create na żywo na nocnej scenie Czwórki (Off Control/Czwórka)
Mateusz Tomaszuk i zespół Create - tuż przed występem na Czwórkowej scenie
Mateusz Tomaszuk i zespół Create - tuż przed występem na Czwórkowej scenieFoto: Czwórka

Według prowadzącego "Off Control" Mateusza Tomaszuka Create tworzą niezwykle dojrzałą muzykę, która przeciwstawia się zalewającej nas od jakiegoś czasu "elektronicznej rzece". - Dzisiaj każdy może tworzyć. To jest dobre, ale zanika korzystanie z instrumentów prawdziwych. Oddajemy swoje możliwości komputerowi. My w Create pokazujemy, że można inaczej - przekonywali muzycy w pierwszej Czwórkowej #NightLiveSesssion.

Create Zmiany są dobre, a my jesteśmy młodzi. Zarówno nasze gusta muzyczne, jak i podejście do tego, co tworzymy - to wszystko ciągle dojrzewa 

Takie radiowe sesje akustyczne zachwycają od dawna. Ich prekursorem był kiedyś John Peel z Radia BBC. Ta tradycja kontynuowana jest również dziś w Czwórce. Na naszej scenie w pierwszej #NightLiveSesssion grupa Create - Maciej Rembikowski, Jan Rembikowski, Dawid Ostrzycki i Krzysiek Romanowski - zaprezentowała nie tylko swoje utwory, ale także zmierzyła się z coverem nieco wykraczającym poza ich strefę komfortu. Czyjego autorstwa piosenkę wzięli na warsztat i jak brzmią ich oryginalne kompozycje - o tym przekonacie się, słuchając nagrania #NightLiveSesssion z Czwórkowego studia.

>>> Zapraszamy do wysłuchania całej, poniedziałkowej audycji "Off Control": 1. godzina, 2. godzina.

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Maciej Rembikowski, Jan Rembikowski, Dawid Ostrzycki i Krzysiek Romanowski (grupa Create)

Data emisji: 20.03.2017

Godzina emisji: 22.45

jsz/jp

Czytaj także

Buslav: interesuje mnie to, co jest głębiej

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2017 09:04
- Dla mnie sztuka, żeby poruszała, musi być połączona z duchowością. Tymczasem większość rzeczy, która nas otacza jest jedynie autopromocją, bez większej głębi. Trochę mnie to przeraża - opowiada Buslav, wokalista, muzyk, autor tekstów i kompozytor.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Futurelight. Od indierocka do elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 18:05
Gdy zakładali zespół w 2014 roku mieli zamysł, by stworzyć kolejny indierockowy skład. Wyszło jednak inaczej i dziś Futurelight - jak sami o sobie mówią - "mogą poruszyć serca słuchaczy i ich skryte emocje" ciężkim brzmieniem okraszonym mocną elektroniką.
rozwiń zwiń