Tomasz Mreńca: nie wsłuchuję się w słowa

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 13:20
- Od zawsze byłem osadzony w muzyce instrumentalnej, więc pozbycie się tekstów przyszło mi z łatwością. Wokal traktuję w sposób instrumentalny i nie słucham słów - deklaruje kompozytor Tomasz Mreńca.
Audio
  • Tomasz Mreńca o płycie "Peak", graniu na skrzypcach i "czyszczeniu świata ze słów" (Off Control/Czwórka)
Tomasz Mreńca i Mateusz Tomaszuk
Tomasz Mreńca i Mateusz TomaszukFoto: Czwórka/Mateusz Tomaszuk

Czytaj także
Archive Tomaszuk OFF 1200.jpg
Archive: cały czas ostrzymy nasze narzędzia

Najnowsza płyta artysty zatytułowana "Peak" ukazała się wiosną 2017 roku. Usłyszymy na niej syntezatory, skrzypce, szumy oraz trzaski. Kompozycje powstały podczas długiego pobytu Tomasza nad Bałtykiem. Rozwibrowane pasaże dźwiękowe zamknięte zostały w eleganckich, "arktycznych" formach. Ale chłód kompozycji jest tylko pozorny. - Zostawiam słuchaczowi dużą swobodę interpretacyjną. Zależy mi, żeby moją muzykę wypełnił swoją historią - wyjaśnia gość Czwórki i opowiada o tym, jak wygląda jego współpraca z Danielem Spaleniakiem, co widzi w trakcie koncertów ze sceny i jak ma plany na przyszłość.

***

Tytuł audycji: Off Control

Prowadzi: Mateusz Tomaszuk

Goście: Tomasz Mreńca (kompozytor)

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 22.30

kul

Czytaj także

Oxford Drama: na festiwalach świetnie się bawimy "na" i "pod" sceną

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 16:15
Po długich miesiącach przerwy od grania Oxford Drama przygotowują się do wydania nowej płyty. - Sprawy związane z "Songs" mamy zapięte na ostatni guzik, teraz przygotowujemy repertuar na jesienną trasę koncertową i na nasz występ w ramach "Lato z Radiem Festiwal" - opowiada Marcin Mrówka.    
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń