X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Perypetie Alicji na Czarytorium. Nowa odsłona klasyki

W tym roku minęła 150. rocznica wydania książki Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów". "Perypetie Alicji na Czarytorium" to niewierny przekład tej powieści, autorstwa Grzegorza Wasowskiego.
W 2010 roku Tim Burton przedstawił światu własna wersję Alicji w Krainie czarów z Johnnym Deppem i Mią Wasikowska. Druga część ich przygód na ekrany kin trafi 27 maja 2016 roku
W 2010 roku Tim Burton przedstawił światu własna wersję "Alicji w Krainie czarów" z Johnnym Deppem i Mią Wasikowska. Druga część ich przygód na ekrany kin trafi 27 maja 2016 roku Foto: mat. promocyjne/Forum Film Poland
O Audycji
Tytuł Perypetie Alicji na Czarytorium. Nowa odłona klasyki
Prowadzący Wyciechowska Iwona
Opis

W tym roku minęła 150. rocznica wydania książki Lewisa Carrolla "Alicja w Krainie Czarów". "Perypetie Alicji na Czarytorium" to niewierny przekład tej powieści, autorstwa Grzegorza Wasowskiego.

Rita Highworth, Ella Fitzgerald i Alicja z Krainy Czarów - to trzy kobiety, które fascynują znanego dziennikarza Grzegorza Wasowskiego. Tą trzecią, Alicją, pisarz zainteresował się już w dzieciństwie. Dziś ma w swojej biblioteczce wszystkie dotychczasowe przekłady na język polski tej książki. - To rzecz, którą można tłumaczyć na wiele sposobów. Choć treść się nie zmienia, żarty, kalambury i abstrakcje można oddać bardzo różnie - mówił gość Czwórki. - Swoje tłumaczenie robiłem starając się nie czerpać jednak z innych prac.

Wasowski mówił w Czwórce, jakich zmian dokonał, m.in. czemu zamienił łasice na fretki i zrezygnował z Wilhelma Zdobywcy. Tłumaczył także dlaczego, jego zdaniem, wszystko co dobre w muzyce i filmie, już było i opowiadał, co dzieje się w jego życiu prywatnym i jak to jest "bawić się nic nierobieniem na wolności".

***

Tytuł audycji: Pani tomu

Gość: Grzegorz Wasowski(dziennikarz, autor tekstów piosenek, tłumacz)

Data emisji: 4.11.2015

Godzina emisji: 19.00

kd/kul

Playlista
Tagi
Playlista
  • Zara Larsson, - Lush Life
  • DAWID PODSIADŁO - W dobrą stronę
  • Snoop Dogg - So Many Pros
  • TOVE LO - Talking Body
  • RYSY - Przyjmij Brak
  • MARINA & THE DIAMONDS - Blue
  • RORY HOY - Hey Everybody! feat. Ashley Slater
  • RASMENTALISM - Na Horyzoncie (ft. Tomson)
  • Shamir, - In For the Kill
  • X-PRESS 2 feat. DAVID BYRNE - Lazy