Ganbare. Japonia po katastrofach

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2016 18:10
Katarzyna Boni pokazuje współczesną Japonię, w której motywujący okrzyk "ganbare" - "dasz radę, trzymaj się" dla wielu jest już nie do zniesienia.
Umowa gospodarcza z Japonią to najbardziej kompleksowe dwustronne porozumienie o partnerstwie handlowym, jakie dotychczas wynegocjowała Unia Europejska
Umowa gospodarcza z Japonią to najbardziej kompleksowe dwustronne porozumienie o partnerstwie handlowym, jakie dotychczas wynegocjowała Unia EuropejskaFoto: Japan Mountain View/Flickr, lic. CC BY-SA 2.0

"Ganbare! Warsztaty umierania" Katarzyny Boni to opowieść o kraju, gdzie zagrożenie katastrofą stało się normą, a normalne życie jest podszyte widmem śmierci. I o ludziach, którzy pięć lat po trzęsieniu ziemi, tsunami i wybuchu w elektrowni jądrowej próbują poradzić sobie w nowej rzeczywistości. Niektórzy z nich nauczyli się nurkować i wciąż szukają szczątków bliskich na dnie morza. Inni, ignorując zagrożenie, usiłują żyć w napromieniowanym świecie, jakby nic się nie stało. Jeszcze inni rozmawiają z duchami. Albo zapisują się na warsztaty umierania. Jaka jest dziś Japonia, co znaczy "Ganbare" po katastrofach porozmawiamy w Czwórce.

Na audycję "Pani tomu" Iwony Wyciechowskiej zapraszamy w środę (29.06) w godz. 19.00-20.00.

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Takeshi. Cień śmierci" - miłość i zdrada w średniowiecznej Japonii

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2014 11:30
Niedawno światło dzienne ujrzała książka Mai Lidii Kossakowskiej pt. "Takeshi. Cień śmierci". - To wcale nie jest krwawa lektura - przekonuje autorka. - Raczej historia o miłości i zemście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Justyna Sobolewska: awantury o literaturę są bardzo przyjemne

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2016 09:16
- Książka ma wielką konkurencję: internet, gry, seriale - mówi Justyna Sobolewska, krytyczka literacka. - Niektórzy też nie przyznają się, że czytają, bo w pewnych kręgach czytanie nie jest prestiżowe - dodaje.
rozwiń zwiń