Rysy - nowa jakość polskiej elektroniki

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 14:50
Producenci Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko (Sonar Soul) połączyli siły z Justyną Święs z The Dumplings. Tak powstał ekscytujący projekt Rysy, o którym będzie w tym roku bardzo głośno.
Audio
  • Debiutancki materiał formacji Rysy ukaże się w marcu 2015 roku na nośniku winylowym (Czwórka/Prywatka)
Sonar Soul i Wojtek Urbański podkreślali wyjątkowość talentu Justyny Święs z The Dumplings
Sonar Soul i Wojtek Urbański podkreślali wyjątkowość talentu Justyny Święs z The DumplingsFoto: archiwum gościa/ Facebook

Wiadomość o Rysach obiegła internet na początku 2015 roku. - Nałożył się splot różnych okoliczności w krótkim okresie, że odbiło się to tak szerokim echem. My nie planowaliśmy, że tak szybko to domkniemy, nie opowiadaliśmy naokoło o projekcie - przekonywał Sonar Soul, który już wcześniej miał okazję współpracować ze Święs.

Nagranie "Ego" zapowiada wydawnictwo winylowe, które ukaże się nakładem U Know Me Records już w marcu 2015. Będzie to zderzenie świeżej muzyki elektronicznej z unikalnym wokalem. - Justyna jest bardzo bajkowa, niesie sobą taki specyficzny sentyment i melancholię za latami 80. Nie sposób jest pomylić z jakąkolwiek inną wokalistką, dlatego ta współpraca jest tak ciekawa - przekonywali Urbański i Stachurko.
Producenci odpowiedzialni za Rysy opowiedzieli o najbliższych planach projektu. Zdradzili też, jakich środków użyli przy komponowaniu nagrań i jak będą wyglądały ich koncerty.

***

Tytuł audycji: Prywatka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Wojtek Urbański i Łukasz Stachurko (Sonar Soul) - producenci formacji Rysy

Data emisji: 24.01.2015

Godzina emisji: 20.00

ac, bch

Czytaj także

Mr. Leenknecht - między elektroniką a street artem

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 10:50
O swoim stylu mówi "from beats to bossa, from hop to house". Mr. Leenknecht, czyli Martin Leenknecht przyznał w Czwórce, że muzyka nie jest jego jedyną pasją.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rebeka: chcemy się pozbyć wszelkich hamulców

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 12:00
Debiutancki album duetu Rebeka "Hellada" z 2013 roku, ubiegłoroczna EP-ka "Breath" i trasa "Breath Tour 2014" potwierdziły pozycję grupy na polskim rynku. Czy przyszedł czas na muzyczną zmianę?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pablopavo: nie lubię nudzić się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 14:15
Pablopavo otrzymał "Paszport Polityki" za łączenie podwórkowej lokalności ze światowym brzmieniem i poezją. Wyróżnienie odebrał ubrany w koszulę ze ślubu i marynarkę ze studniówki.
rozwiń zwiń