Szaio w "Obrazie". Nadchodzi Zosia Mackenzie

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2021 20:00
Zosia Mackenzie pochodzi z Toronto, na co dzień tworzy scenografię do filmów, a w czasie wolnym tworzy muzykę, o której robi się głośno.
Szaio, czyli Zosia Mackenzie
Szaio, czyli Zosia MackenzieFoto: mat. promocyjne

Posłuchaj także
jacek sienkiewicz 1200.JPG
Jacek Sienkiewicz: jestem odporny na trendy

Debiutancka EP-ka Szaio ukazała się nakładem holenderskiego labelu Bordello A Parigi. Utwory, które na nią trafiły powstały w Warszawie, okładkę zdobi portret babci artystki, a w produkcję zaangażowani byli m.in. John O'Regan, czyli Diamond Rings, specjaliści od dub-techno Mark i Matt Thibideau (Joule, Yoyaku, Sushitech) oraz Stefan Betke, który zmasterował cały materiał w studiu w Berlinie.

Posłuchaj
53:31 2021_05_22 20_05_21_PR4_Prywatka.mp3 W jej domu. Rozmowa z Szaio (Prywatka/Czwórka) 

Szaio - W Naszym Domu / Bordello A Parigi

Jak brzmi "Obraz"? Dlaczego język polski stał się pełnoprawnym narzędziem rytmizacji utworów? Co dzieje się za kulisami filmów kręconych przez syna Davida Cronenberga? O tym Szaio opowiadała Uli Kaczyńskiej.

***

Tytuł audycji: Prywatka

Gość: Szaio Zosia Mackenzie (kompozytorka, producentka) 

Data emisji: 22.05.2021

Godzina emisji: 20.05

kul

Czytaj także

Django Django znów błyszczą w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 10:00
Kiedy debiutowali w 2012 roku "The Guardian" określił ich jako "zdolnych do tworzenia muzyki brzmiącej blisko perfekcji". Od tego czasu minęło dziewięć lat i trzy płyty. 30 stycznia ukazał się najnowszy album zespołu Django Django - "Glowing In The Dark".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Tańczymy inteligentnie". Retransmisja koncertu Kamp! [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2021 20:00
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który jest obecny na scenie od ponad dekady postanowił zaprezentować słuchaczom oblicze "live". Utwory, które znalazły się na płycie, artyści zagrali też na żywo w Polskim Radiu. Za nami retransmisja ich koncertu.
rozwiń zwiń