Koncert idealny na nowym krążku Komet

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2016 09:28
"Bal nadziei" to nowa płyta koncertowa Komet, na której znalazły się perły z różnych publicznych występów formacji. W "Rock Bloku" opowiada nam o niej frontman grupy, Lesław.
Audio
  • Jak powstawał koncertowy album Komet, "Bal nadziei"? (Rock Blok/Czwórka)
W żółto-czarnym studiu Czwórki Lesław mówił o nowym, koncertowym krążku Komet, Bal nadziei
W żółto-czarnym studiu Czwórki Lesław mówił o nowym, koncertowym krążku Komet, "Bal nadziei"Foto: Czwórka

Lesław Publiczność nas uskrzydla. "Bal nadziei" jest ukłonem w jej stronę. Słuchając krążka w mieszkaniu lub w samochodzie można poczuć się jak na koncercie.

- Dla nas koncerty są niezwykle ważne, bo prezentują zupełnie inne oblicze zespołu - tłumaczy muzyk. Zwykle, na płytach koncertowych publiczność traktuje się po macoszemu, jednak na "Balu nadziei" ma ona szczególną obecność - podczas koncertów Komet w tłumie nagrywano nie tylko owacje, ale również przypadkowe rozmowy i reakcje, które później wykorzystano przy tworzeniu krążka.

W "Rock Bloku" Bartek Koziczyński rozmawia z Lesławem także o przyszłych planach wydawniczych Komet, o poszukiwaniu esencji brzmienia tej trzyosobowej, inspirowanej punk rockiem formacji, a także o istotnych różnicach między nagraniami studyjnymi i na żywo.  

Czytaj także:
rogucki piotr 1200.jpg
"2005 YU55" - literacki krążek Comy

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, podczas której słuchaliśmy wybranych kawałków z "Balu nadziei".

***

Tytuł audycji: "Rock Blok"

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Lesław

Data emisji: 2.11.2016

Godzina emisji: 22.12

jsz/pj

Czytaj także

Tekno: klawisze mogą być rockandrollowe!

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2016 09:40
- Zespoły, w których wcześniej grałem były zorientowane na proste, gitarowe granie, a mnie od zawsze ciągnęło do elektroniki. To marzenie zrealizowałem w Tekno, na naszej debiutanckiej płycie - opowiada Jacek "Perkoz" Perkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wstyd" - nowa płyta Kultu. "Różne rodzaje wstydu Polaków"

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 22:01
- Chodzi o wstyd w naszym polskim narodzie. Jest nas w zespole dziewięciu, więc pokazaliśmy dziewięć jego rodzajów, od kredytów we frankach, przez niepłacenie podatków, po przemoc domową - mówił Wojciech Jabłoński gitarzysta Kultu, a także producent najnowszego krążka "Wstyd".
rozwiń zwiń