Piotr Metz: Voo Voo ma to swoje coś

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 11:00
W środowym "Rock Bloku" zagościł Piotr Metz, kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia, a opowiedział o najnowszej książce "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór". Jak pracował nad publikacją?
Audio
  • Rozmowa z Piotrem Metzem o książce "Voo Voo. Dzień dobry wieczór" (Rock Blok/Czwórka)
Piotr Metz
Piotr MetzFoto: Wojciech Kusiński/PR

- To jest po prostu zbiór rozmów z muzykami Voo Voo. Moja rola była skromna - udało mi się na tyle ich otworzyć, że nagraliśmy kilkanaście godzin tych rozmów. Oni opowiadali, a ja słuchałem - mówił Piotr Metz. "Voo Voo. Dzień dobry Wieczór" to fascynująca historia jednego z największych fenomenów polskiej muzyki, rockowej grupy, która na scenie funkcjonuje już od ponad 30 lat.

Piotr Metz Pierwszym zaskoczeniem było to, że opowieści Pospieszalskiego i Waglewskiego o początkach Voo Voo to są całkowicie dwie różne historie

Propozycja do stworzenia książki wyszła od zespołu, i jak przekonywał Piotr Metz, zdeklarowany miłośnik twórczości Voo Voo - to jest coś, czemu się nie odmawia. W rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim zdradził m.in., jak w przeprowadzeniu rozmów pomogła mu osobista znajomość z muzykami Voo Voo oraz dlaczego nie udało mu się zgłębić tajemnicy zespołu, a jedynie utwierdzić w przekonaniu, że ona jest.

W audycji słuchaliśmy także starych i nowych kawałków Voo Voo.     

***

Tytuł audycji: "Rock Blok"

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Piotr Metz (dziennikarz muzyczny i kierownik Redakcji Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia)

Data emisji: 15.12.2016

Godzina emisji: 22.04

jsz

Czytaj także

Mama Selita. Bitwa o Anglię w nowym utworze "303"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 22:00
- Emocje, które przekazujemy w tym utworze są prawdziwe - mówili w Czwórce Igor Saider, Grzegorz Stańczyk z grupy Mama Selita, o swoim nowym singlu "303", dotyczącym historii Bitwy o Anglię.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Heroes Get Remembered. "Musieliśmy się zmienić"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 22:00
W marcu wyszedł drugi studyjny album grupy zatytułowany "No mirrors, no friends". Jak brzmi zespół po trzech latach od debiutu?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Miood: wciąż mamy potrzebę wspólnego grania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2016 22:00
Miood tworzy grupa przyjaciół i studentów warszawskich uczelni. Od maja 2014 roku zagrali kilka koncertów obok Kryzysu czy Radioaktywnego Świata. Wydali właśnie album "It Could Be Nice".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Zalewski: najwięcej nauczyłem się od publiczności

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 11:00
- Na swojej drodze spotkałem wielu fantastycznych artystów. Sporo nauczyłem się podglądając Budynia z Pogodno i jeżdżąc w trasy z zespołem Hey. Ale najwięcej dały mi własne koncerty i moja publiczność - mówi Krzysztof Zalewski.
rozwiń zwiń