Administratorr: muzyka rockowa to jest nałóg. Wracam do niej

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2019 13:24
Po okresie flirtu z elektroniką Bartosz Marmol powraca do rocka z płytą "Czy". - To bardzo pierwotne. Po kilku latach, które minęły jak jeden dzień zapragnąłem poczuć proste, korzenne gitarowe uderzenie w potylicę - mówił muzyk w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.
Audio
  • Bartosz Marmol, czyli projekt Administratorr o kolejnym krążku "Czy" i muzycznych planach (Rock Blok/Czwórka)
Bartosz Marmol w Polskim Radiu
Bartosz Marmol w Polskim RadiuFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Muzyka jest dla mnie jak nałóg. Niektórzy mają problemy z książkami, ja mam problem z gitarami. Ale to zdrowy nałóg. Bartosz Marmol

Jak wspomina, zrobił muzyczny "skok w bok", czyli w kierunku elektroniki, bo zawsze ciągnęło go do eksperymentów, niekiedy było ich nawet za dużo. - Ale dzięki temu udało mi się zrobić to, co zawsze chciałem zrobić. A dziś im bardziej staram się uciec od wpływu lat 70., tym one bardziej mnie doganiają - mówił muzyk. - Ten okres, zwłaszcza w polskiej muzyce, to jeszcze nie jest wyeksploatowany temat.

Dla samego muzyka ostatni okres wiązał się jednak m.in. z bezsennością. - Spowodowaną kofeiną i strachem. To był taki okres w moim życiu - wspominał w Czwórce. - Dopiero, gdy zebrałem wszystkie teksty razem zobaczyłem, że moty bezsenności przewija się właściwie wszędzie, a większość z tych utworów powstawała w nocy.

Opowiadał m.in. jak powstawał utwór "Autozdrada A4". - Jest w tym utworze i na całej płycie dużo dwuznaczności - mówił Bartosz Marmol. Dlaczego? I dlaczego na okładce zobaczymy dłoń z obciętymi trzema palcami? Dlaczego swoje teksty Administratorr pisze... w książkach? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Bartosz Marmol zdradził także,  gdzie i kiedy będzie można usłyszeć jego projekt i w jakim składzie Administratorr wyruszy w trasę koncertową.

Posłuchaj także nagrania całej godziny audycji, w której m.in. nagrania z krążka "Czy" >>>

Posłuchaj także "Rock Blok" - druga godzina audycji >>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Bartosz Marmol (Administratorr)

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 22.17

kd/mko

Czytaj także

List Otwarty: "Hologramy" to wypadkowa naszych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 22:01
Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i do dziś muzycy Listu Otwartego konsekwentnie tej dewizy się trzymają. - To praca kolektywna, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do brzmienia tego albumu - mówią w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń