Zacier: "Nie zabijaj motyli" to płyta, której warto słuchać w całości

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 22:01
- Sam się zastanawiałem czym są motyle na tej płycie. Każdy mysi to trochę po swojemu zinterpretować - mówi Mirosław Zacier Jędras. - Motyle to są kobiety, interakcje międzyludzkie, uczucia, pokusy...
Audio
Zacier
ZacierFoto: Bartek Koziczyński/Czwórka
Tytuł Zacier: "Nie zabijaj motyli" to płyta, której warto słuchać w całości
Prowadzący Koziczyński Bartosz
Opis

- Te motyle bywają zdradzieckie, ale są też piękne i stymulują nas do tego żeby poznawać siebie nawzajem, żeby wyciągać do siebie ręce. To taka klamra, która spina tę płytę - wyjaśnia artysta.  - Ta płyta jest proziemska, są tu zwierzęta, bardzo ważne. Jednak przy motylach chodziło o to żeby szanować siebie nawzajem, o te interakcje międzyludzkie - podkreśla. 

Mirosław Zacier Jędras tworzy z grupą Dzika Świnia. Jak podkreśla stanowią grupę nie najmłodszych już przyjaciół. Artysta rozwija także projekt solowy: Jednoosobowa banda kretynów Zacier. - To wynika z tego, że trudno nam się zebrać w pełnym składzie - przyznaje na antenie Czwórki. - Trochę mi się nudzi, więc zdecydowałem, że mogę sobie sam pomarudzić, o tyle jest to fajne, że słyszę, co robię - dodaje. 

Album "Nie zabijaj motyli" to utwory poważne, ale i przegięte kawałki, dlatego Zacier podkreśla, że tej płyty najlepiej słuchać w całości. Jest tu język staropolski, są kołatki i spuszczele. Jak to się stało, że mimowolnie powstał kolejny koncept album? Kiedy odbędzie się kolejny Festiwal Twórczości Nieograniczonej Zacieralia i czym zaskoczy nas w tym roku? O tym, w nagraniu audycji.  

Zapraszamy do wysłuchania drugiej godziny audycji "Rock Blok">>>

***

Tytuł audycji: Rock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Mirosław Jędras (przedstawiciel zespołu Zacier)

Data emisji: 13.12.2019

Godzina emisji: 22.01

pj

Playlista
Tagi

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lesław o "Alfa Centauri": chciałem nagrać płytę idealną

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 22:01
"Alfa Centauri" to nadchodzący wielkimi krokami krążek Komet. - Nagrania zajęły nam dwa miesiące, ale w fazie konceptualnej prace trwały być może nawet pięć lat. Chciałem nagrać płytę, która byłaby pikiem moich możliwości – mówił Lesław.
rozwiń zwiń