Yungblud: młodzi ludzie w Polsce bardzo mnie inspirują

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 09:50
- Dziennikarze muzyczni mają własną opinię o tym, kim jest Yungblud i jaka jest jego muzyka. Dla mnie liczy się to, jak odbierają ją i mnie ludzie - mówi Dominic Harrison. Nowa płyta charyzmatycznego Brytyjczyka - "Yungblud" - ukaże się na początku września 2022 roku. 
Yungblud na koncercie w Warszawie - 2022 rok.
Yungblud na koncercie w Warszawie - 2022 rok.Foto: Bartek Koziczyński/Czwórka

Zakochani bez pamięci. Yungblud w duecie z Willow

Pierwszy singiel z nowej płyty - "The Funeral" - ukazał się 11 marca, a w klipie do piosenki gościnnie wystąpiła rodzina Osbourne'ów. Najnowsza zapowiedź krążka to numer "Memories" z gościnnym udziałem Willow, córki Willa Smitha. Utwór opowiada o trudnych przeżyciach z dzieciństwa, których oboje doświadczyli. - Dla ludzi z zewnątrz dorastanie w świetle reflektorów może wydawać się fascynujące, ale to najgorsza rzecz na świecie. Wiem, bo rozmawiałem o tym z Willow. Od dziecka jesteś ciągle pod obstrzałem, ktoś obejmie cię w pasie i to może być interpretowane na 18 różnych sposobów. To wszystko sprawia, że mózg staje ci w płomieniach - opowiada Yungblud. - W Willow uwielbiam to, że nie obchodzi ją nic poza sztuką, muzyką i śpiewaniem. Razem jesteśmy szaleni - przyznaje. Teledysk, który powstał do piosenki, nawiązuje do filmu "Zakochany bez pamięci" w reżyserii Michela Gondry’ego. - Grają tam Jim Carrey i Kate Winslet. Są młodą parą żyjącą w świecie, w którym można usunąć wspomnienia. I choć lekarz konsekwentnie co jakiś czas poddaje ich takiemu zabiegowi, to oni podświadomie czują, że są stworzeni, żeby być razem. Więc wracają do siebie, potem znów się rozstają, wymazują wspomnienia i znów są w punkcie wyjścia: zakochują się w sobie - opowiada Yungblud.

YUNGBLUD (with WILLOW) - Memories (Official Music Video) | Yungblud

"Moje piosenki to praca całego zespołu"

Utwór wyprodukowali Dylan Brady, Yungblud, Chris Greatti. - Wiem, że kiedyś odpowiadała za to jedna osoba, ale dziś rzadko się już tak robi, choć wiem, że bywa to napiętnowane - przyznaje rozmówca Bartka Koziczyńskiego. - Ale wystarczy spojrzeć na Radiohead, gdzie Thom York postrzegany jest jako kompozytor, ale podpisani są wszyscy czterej członkowie zespołu, bo każdy z nich wnosi coś do piosenek. W moim zespole to ja napędzam pracę w studiu nagraniowym i ja piszę większość piosenek, ale inni ludzie mają narzędzia, żeby doprowadzić utwór do miejsca, w którym powinien się znaleźć - wyjaśnia.  

Posłuchaj
06:09 CZWÓRKA Rock Blok - yungblud 27.05.2022.mp3 Przed premierą - Yungblud o nowej płycie (Rock Blok/Czwórka)

Płyta "Yungblud" odblokuje duszę

Yungblud to Dominic Richard Harrison, angielski piosenkarz, muzyk, autor tekstów. Artysta ma na swoim koncie już dwa albumy studyjne - "21st Century Liability" (2018) i "Weird!" (2020). Utwory z tych krążków oraz nowy materiał Yungblud zagrał na koncercie, który 10 maja odbył się w warszawskim EXPO XII w ramach trasy "Life on Mars". To był drugi występ muzyka w naszym kraju. - Mam tu wspaniałą bazę fanów, których kocham. Młodzi ludzie w Polsce bardzo mnie inspirują - dodaje artysta.  

Sprawdź także:

Klikasz i masz. Archiwum Pearl Jam w sieci

Krążek "Yungblud" ukaże się 2 września 2022 roku. Z tej okazji muzyk zrobił sobie specjalny tatuaż, który upamiętni to wydarzenie. - Nowy krążek to zaproszenie, żeby odblokować sobie część duszy. Tę, którą trzymało się głęboko w ukryciu - podsumowuje gość Czwórki. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez YUNGBLUD (@yungblud)

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Yungblud (Dominic Harrison)

Data emisji: 27.05.2022

Godzina emisji: 22.13

kul

Czytaj także

Paveu Ostrovsky: Kora była magnetyzująca

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 22:01
- Teksty Kory robiły na mnie ogromne wrażenie, choć zacząłem je rozumieć dużo później - mówi Paveu Ostrovsky z zespoły Decadent Fun Club. - Do piosenek Mannamu podchodziliśmy kilka razy, aż nagraliśmy "Paranoię" - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Illusion: "Nóż" wylazł nam spod palców

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 18:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. Tym razem Bartek Koziczyński opowiada o tym, jak powstał utwór "Nóż" grupy Illusion.
rozwiń zwiń