"Był sobie numer". "Breaking A Ghost's Heart" Kamp!

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 16:00
W każdy czwartek w "Muzycznym Lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstały ulubione utwory słuchaczy Czwórki. Tym razem Norbert "Bert" Borzym przeprowadził "śledztwo" w sprawie utworu "Breaking a Ghost's Heart" tria Kamp!
Kamp usłyszymy podczas Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia fot.PR
Kamp! usłyszymy podczas Koncertowego Sylwestra Polskiego Radia fot.PRFoto: PR

Zobacz
jarecki 1200.jpg
"Był sobie numer". "Kochanie" Jareckiego

Kamp! to założone w 2007 roku łódzko-wrocławskie trio, które eksploruje muzykę elektroniczną spod znaku 120BPM. Zadebiutowali na scenie w 2008 roku i od razu było wiadomo, kto przez najbliższe lata będzie nadawał ton tanecznej elektronice w Polsce. 

Posłuchaj
10:48 CZWORKA Muzyczny Lunch - Kamp 31.12.2020.mp3 "Był sobie numer" - historia debiutu Kamp! (Muzyczny Lunch/Czwórka) 

Sprawdź także
2020 Happysad poziom fot_Karol Kacperski 1200.jpg
"Był sobie numer". Jak powstał kawałek "Zanim pójdę" Happysad?

Ich debiutancka płyta, zatytułowana po prostu "Kamp!" ukazała się w listopadzie 2012 roku i do dziś uchodzi za jeden z najważniejszych krążków w historii polskiej elektroniki XXI wieku. Ale tak naprawdę fani zespołu pokochali ich znacznie wcześniej - w 2009 roku za sprawą utworu "Breaking a Ghost's Heart". - Spotykaliśmy się w studiu, które miałem na strychu w domu moich rodziców. Miałem przygotowany jakiś bit, zaczęliśmy od tworzenia zwrotki, na motywie której powstał także refren - wspomina Radosław Krzyżanowski.

Kamp! - Breaking A Ghost's Heart / Kamp! Official

Autorem tekstu był Tomasz Szpaderski. - Chodziłem do pracy i to tam pisałem teksty - śmieje się wokalista Kamp!. - W przypadku "Breaking A Ghost's Heart" zaczęło się od idei ducha i od złamanego serca. I w zasadzie na tym zbudowałem całą historię - dodaje. 

Posłuchaj także:

W 2019 roku Kamp! wydał album live - pierwszy taki krążek w ich dorobku. Jak mówili muzycy w wywiadzie dla Czwórki jest to album klubowy, a nie koncertowy. - Ma formułę didżejskiego setu, utwory płynnie przechodzą jeden w drugi, posiadają świadomie budowaną narrację i odpowiednie napięcie - POSŁUCHAJ >>>

KAMP! LIVE / Kamp! Official

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Materiał przygotował: Norbert Borzym

Data emisji: 31.12.2020

Godzina emisji: 13.45

kul

Czytaj także

Bokun z krążkiem "Piliada": to pigułka szczerości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 10:00
- To nie jest album czysto rapowy. Bliżej mu do r'n'b czy muzyki alternatywnej. Muzycznie to podsumowanie pewnego etapu w moim życiu - opowiadał Bokun, czyli Paweł Bokun, raper i producent związany z wytwórnią Asfalt Records. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Small Town Kids. Mały duet o wielkich możliwościach

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 20:00
- Śpiewamy, gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy i gdzie chcielibyśmy być. Jesteśmy młodzi, dopiero zaczynamy i nie wstydzimy się tego - mówią członkowie duetu The Small Town Kids o swoim pierwszym krążku "Miasta duże i małe".
rozwiń zwiń