Lipali zagrali w Czwórce! Posłuchaj koncertu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 13:55
Tym razem przygotowaliśmy dla Was solidną dawkę mocnego, gitarowego grania. Zapraszamy do obejrzenia występu Tomka Lipnickiego i jego zespołu!
Audio
Lipali w Czwórce
Lipali w CzwórceFoto: fot. Bartosz Bajerski

Tomek Lipnicki - wokalista i gitarzysta, lider zespołu Lipali - wydał swój pierwszy solowy album wiosną 2000 roku. "Li-Pa-Li" to krążek z muzyką transową, lekką psychodeliczną i jazzującą. Album jest płytą autorską zarówno w warstwie tekstowej, jak i muzycznej. Przeznaczony jest dla ludzi lubiących nowe trendy w życiu i w muzyce. Płyta została nominowana do nagrody Fryderyk 2000 w kategorii "Album roku - muzyka alternatywna". Na festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film 2001 Tomasz Madejski otrzymał nagrodę jako twórca zdjęćd do wideoklipu "Co noc".

W 2003 roku zespół powiększył swój skład. Jako sekcja rytmiczna występują Adrian "Qlos” Kulik (ex.Tuff Enuff) i Łukasz "Luk” Jeleniewski (ex. IMTM). W 2004, już jako trio, grupa wydała płytę "Pi"  - mieszankę psychodeliczno-corowo-grungeową, pełną poszarpanych, mrocznych melodii. Materiał zawarty na płycie "Pi" jest zarazem głęboko osadzony w stylistyce stricte rockowej, nawiązując do klasyki gatunku.

W roku 2007 ukazała się nowa płyta Lipali "Bloo”. Rok później zespół otrzymał nominacje do 6 Fryderyków. Jeden z nich trafił do Tomka Lipnickiego jako do "wokalisty roku".

W 2009 roku Lipali nagrało kolejną płytę zatytułowaną "Trio". Kolejny rok przynosi 7 nominacji do Fryderyka. Także tym razem statuetka trafia do Tomka Lipnickiego.

W roku 2011 muzycy zarejestrowali swoje utwory w wersjach bez prądu. Płyta "Akustycznie" stała się pierwszym wydawnictwem koncertowym w dorobku Lipali.

Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia Czwórkowego koncertu!

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert POLSKA
Czytaj także

Piotr Rogucki wystąpił w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 15:00
Piotr Rogucki wraz z zespołem stawił się w "Ministerstwie Dźwięku"! Zobaczcie ich ponad czterdziestominutowy koncert!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubioza Kolektiv - koncert bośniackiej legendy

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 15:00
Dubioza Kolektiv, grupa, której sławę przyniosły m.in. wspólne nagrania z Fun-Da-Mental, wystąpiła w "Ministerstwie dźwięku". Zapraszamy do obejrzenia koncertu i galerii zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Noko zagrał w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 19:00
Ten młody warszawski zespół rockowy ma już na koncie kilka ważnych koncertów. Tym razem chłopaki zawitały na scenę Czwórki.
rozwiń zwiń