Zespół z polecenia. Kolumbia z debiutanckim mini-albumem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2022 10:04
- "Monumenty" to zbiór utworów, które naszym zdaniem najlepiej reprezentują naszą dotychczasową twórczość - opowiadają członkowie zespołu Kolumbia. - Na mini-albumie znalazło się siedem utworów, bo nie chcieliśmy dodawać żadnej piosenki na siłę. 
Zespół Kolumbia w składzie: Tomasz Sierpiński i Michał Zdunek.
Zespół Kolumbia w składzie: Tomasz Sierpiński i Michał Zdunek.Foto: Czwórka/Bartek Koziczyński

Zespół z polecenia

Zespół Kolumbia powstał w 2019 roku w Warszawie i okolicach. - Pomysłodawcą projektu był Tomek, a my spotkaliśmy się na skutek wzajemnego polecania się muzyków. Tak zawiązał się zespół, a potem przyszła pandemia - wspomina basista Michał Zdunek. - Wykorzystaliśmy ten czas do pracy nad materiałem. Nie mieliśmy żadnych pokus, żeby jeździć po przeglądach i konkursach więc siedzieliśmy w studiu, komponowaliśmy utwory i poznawaliśmy się wzajemnie. Staliśmy się przyjaciółmi i nagraliśmy mini-album "Monumenty". 

Kolumbia z Zagi

W tytułowym utworze z krążka gościnne pojawia się Zagi, czyli Natalia Wrzośińska. - Z Natalią poznaliśmy się na początku naszej muzycznej przygody, na kieleckim przeglądzie "Scyzoryki". Zagi też tam grała z zespołem, więc mieliśmy możliwość poprzyglądać się sobie na scenie. Wymieniliśmy się kontaktami i umówiliśmy się, że w przyszłości coś podziałamy. I ta przyszłość nadeszła teraz  - opowiadają goście Bartka Koziczyńskiego. - Do "Monumentów" Zagi napisała swoje partie melodyczne i swoje partie tekstowe.

Utwór "Monumenty" opowiada o kamieniach milowych, które każdy ma w życiu. - To metafora naszych zakrętów, które musimy przebyć, żeby się czegoś nauczyć i wyciągnąć wnioski - wyjaśnia wokalista Tomasz Sierpiński. - W tej konkretnej historii jest to opowieść o dwójce osób, która jeszcze raz próbuje odszukać siebie nawzajem.

Kolumbia - Monumenty (Teaser) | Kolumbia

Sprawdź także:

Posłuchaj
10:17 CZWÓRKA Rock Blok - kolumbia 16.12.2022.mp3 Kolumbia o "Monumentach" - jak brzmi nowy krążek zespołu? (Rock Blok/Czwórka) 

Numer "z przypadku"

Intymne relacje międzyludzkie są także tematem numeru "Przetańczmy". -  To dla nas szalenie ważny utwór, który powstał trochę „przez przypadek” na bazie odrzuconego riffu gitarowego - przyznają goście Czwórki. -  Opowiada o miłości i o zatracaniu się w uczuciu.


Kolumbia - Przetańczmy (Official Video) | Kolumbia

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Goście: Tomasz Sierpiński i Michał Zdunek (Kolumbia)

Data emisji: 16.12.2022

Godzina emisji: 22.18

kul

Czytaj także

Monofon z płytą "Monomiasto". "Nie uciekamy od naszych korzeni"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 16:34
- Stworzyliśmy tradycyjne, ale jednocześnie wielobarwne brzmienie, tym razem odbiegamy od nowoczesnych trendów i komputerowej, elektronicznej produkcji piosenek - opowiadali w Czwórce perkusista Michał "Dimon" Jastrzębski i basista Rafał Borycki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Robert Cichy gra polskie lata 70. Jaki jest nowy projekt artysty?

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2022 17:30
12 kompozycji w 12 miesięcy - tak nad swoim najnowszym projektem pracował Robert Cichy. Punktem wyjścia dla artysty stały się utwory polskiej alternatywy z lat 70., które w oryginale wykonywały takie zespoły jak Klan, ABC i Test. 
rozwiń zwiń