Zagi: "Oko za oko" to historia, przez którą nie mogłam spać

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2022 15:00
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem o piosence "Oko za oko" opowiada Zagi.
Zagi w Czwórce
Zagi w Czwórce Foto: Adam Świetlicki/Czwórka

"Błąd w systemie, który w nocy nie daje nam spać"

Zagi to wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów. Pisze dla siebie, ale również dla innych artystów. Jej muzyka to bardzo kobiece, pełne uczuć i emocji teksty, ubrane w ciekawe melodie. - Wywodzę się z garażowego grania, więc lubię sobie krzyknąć albo tupnąć. Lubię brud w muzyce - deklarowała w Czwórce artystka. Właśnie ukazał się najnowszy singiel Zagi - piosenka "Oko za oko". - To historia kobiecej przyjaźni, która z niewyjaśnionych względów rozeszła się po kościach. Taka sytuacja rzeczywiście mi się przytrafiła i od lat spędzała sen z powiek - zdradza artystka. - Myślę, że każdy z nas ma na koncie takie niewyjaśnione sprawy. Błąd w systemie, który nawiedza nas nocą i nie pozwala zasnąć.

"Bity kłębią się jak emocje"

Opowiadana w piosence historia jest doskonale podkreślona przez intensywny, czasami wręcz klubowy bit przeplatany łagodniejszymi momentami - zupełnie jak emocje kłębiące się w człowieku, który chciałby wykrzyczeć swoje wszystkie obawy. Do tego dochodzi interesująca warstwa muzyczna – energiczna, przesterowana gitara i mocny wokal piosenkarki. - Zazwyczaj moje teksty muszą poleżeć w szufladzie. Tym razem było inaczej, podzieliłam się nim z moim zespołem już drugiego dnia po napisaniu. Dwa tygodnie później nagrywałam piosenkę w studiu w Lublinie - wspomina Zagi. - Czasem tak mam, że kiedy emocje się kumulują, piosenki wypluwam z siebie w ciągu 30 minut.

Posłuchaj także:

Zagi - oko za oko [Official Video] / Zagi 

Był sobie numer - posłuchaj, jak powstawały Twoje ulubione piosenki >>>

"Nowych piosenek nie chcę zamykać w ramy"

Debiutancki album artystki zatytułowany "Kilka lat, parę miesięcy i 24 dni" ukazał się w 2017 roku i znacznie różni się od wcześniejszych propozycji i utworów z EP-ek. Najnowszy utwór może być zapowiedzią nowego krążka, ale wcale nie musi. - Każdy album jest nowym rozdziałem w moim życiu i w mojej wizji artystycznej. Powoli zamykam rozdział "Prześwitu", czyli ostatniego krążka, który stworzyłam z moimi słuchaczami online w trakcie pandemii. A nowymi piosenkami zapowiadam, że coś nadchodzi. Prawdopodobnie będzie to nowy materiał, ale nie chcę go w tej chwili zamykać w żadne ramy - podkreśla rozmówczyni Damiana Sikorskiego.

Posłuchaj
02:43 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - byl sobie numer 27.10.2022.mp3 Zagi o nowym singlu "Oko za oko" (Muzyczny Lunch/Czwórka)

*** 

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 27.10.2022

Godzina emisji: 13.48

kul/kor


 

Czytaj także

Franio Mucha o "Salve Mel": to strach, że zabraknie mi czasu

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2022 16:50
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki i zdradzamy, jak powstawały Wasze ulubione utwory. Tym razem o piosence "Salve Mel" opowiada Franio Mucha.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kuba Kawalec z Happysad: "Zwierz" jest pełen wściekłej energii

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2022 16:15
W ubiegłym roku jeden z najpopularniejszych polskich zespołów - Happysad - świętował 20-lecie istnienia, w tym roku muzycy postanowili ruszyć w kolejną trasę koncertową "Zwierz Tour", którą zapowiada nowy utwór grupy, zatytułowany "Zwierz".
rozwiń zwiń