Horta z płytowym debiutem: "Księżyc i Mars" to nowe otwarcie

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2023 09:48
Zespół Horta w składzie: Jacek Horta, Tomasz Jagiełowicz i Łukasz Kufa, debiutuje na polskim rynku albumem zatytułowanym "Księżyc i Mars". - Tworzymy rockowy kolektyw artystyczny stawiający na teatralność, łączący formy klasyczne z nowoczesnością - mówią o sobie muzycy.
Tomasz Jagiełowicz, Łukasz Kufa, Jacek Horta
Tomasz Jagiełowicz, Łukasz Kufa, Jacek HortaFoto: Czwórka

Horta to rockowy zespół, który powstał w 2022 roku, a na koncie ma już wiele wspaniałych koncertów m.in. podczas trasy "Blue" z zespołem Closterkeller. Horta to tercet, który tworzą Jacek Horta, Tomasz Jagiełowicz i Łukasz Kufa. Podczas koncertów do pewnego czasu grupie towarzyszył Adam Najman, perkusista znany z Closterkeller, dziś artyści grają z automatem. - Opieramy się głównie na elektronice, jesteśmy w trójkę i dobrze nam z tym - mówią w Czwórce. 

Muzycy mają na koncie nagrania m.in. z Anją Orthodox z Closterkeller - tekst do singla "Zegar" Jacek Horta napisał wraz z legendarną wokalistką. Artystów Horty inspirują jednak także muzycy zza mórz i oceanów. - Queen, czy Beatlesi, Gary Moore, Brian May, David Gilmour a  dodatkowo nowoczesna, eksperymentalna muzyka, jak transy czy ambienty - wyliczali goście Czwórki. - Dziś gramy tak, jak czujemy, nie skupiamy się na tym, by wzorować się na konkretnych twórcach - zaznaczali. 

Za teksty na płycie odpowiada w dużej mierze wokalista. Jak sam przyznaje, daleko im do łatwych i prostych, optymistycznych wierszy. - Muzyka jest dla mnie niczym lekarstwo dla duszy. Tak czułem w tamtym momencie i tak to ze mnie wychodziło. Takie, a nie inne treści były wówczas moim światem. Być może ktoś to weźmie, posłucha i wówczas to będzie także część jego świata - mówił w rozmowie z Czwórką. 

Źr. Youtube.pl/Horta-Offiziell

Sprawdź także:

Muzycy planują już wydanie nowego krążka i mają szerokie plany na bliższą i odleglejszą przyszłość. - Mamy mnóstwo materiału. Staramy się skupiać na tym, co jest teraz, ale czujemy, że się rozwijamy i nasze myśli są już przy kolejnych nagraniach. Nie możemy się już doczekać drugiego albumu, ale wiemy już, co znajdzie się na trzecim - zapewniali. 

Posłuchaj
09:46 horta_PR4_AAC 2023_03_24-22-17-42.mp3 Zespół Horta o swoich inspiracjach i planach muzycznych (Rock Blok/Czwórka) 

Źr. Youtube.pl/Horta-Offiziell

***

Tytuł audycjiRock Blok

Prowadzi: Bartek Koziczyński

Gość: Tomasz Jagiełowicz (instrumenty klawiszowe), Łukasz Kufa (gitarzysta), Jacek Horta (wokalista)

Data emisji: 24.03.2023

Godzina emisji: 22.15

kd/kc

Czytaj także

Dance Like Dynamite z "Litanią Kłamstw". "To niezaplanowany concept album"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 22:01
Zespół Dance Like Dynamite powraca z trzecim krążkiem długogrającym. "Litania Kłamstw" to płyta w całości po polsku. - Najlepiej słuchać jej od początku do końca. Wówczas ma się pełen obraz naszej muzyki - mówił wokalista i lider grupy Krzysztof Sadowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Klangor z płytą "Arytmia". "Rock na wesoło, ale i bardzo poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2022 12:42
 - Wybraliśmy tytuł "Arytmia", bo staraliśmy się, by ta muzyka nie była prosta, zwłaszcza w warstwie rytmicznej. Słowo to ma jednak jeszcze kilka innych znaczeń - mówił w Czwórce Rafał Nowakowski, gitarzysta grupy Klangor. 
rozwiń zwiń