Kalistenika. Ćwicz, by panować nad swoim ciałem!

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 09:30
Kalistenika pozwala zaprzyjaźnić się z podciąganiem, pompkami i przysiadami. - To rodzaj treningu, w którym do ćwiczeń wykorzystujemy masę swojego ciała - tłumaczy trenerka Debora Saleh.
Audio
  • Na czym polega kalistenika i jak wygląda trening z wykorzystaniem masy swojego ciała tłumaczy trenerka Debora Saleh (Rozbiegani/Czwórka)
Kalistenika to ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Trening cieszy cię coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród pań
Kalistenika to ćwiczenia z wykorzystaniem masy własnego ciała. Trening cieszy cię coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród pańFoto: Glow Images/East News

Kalistenika narodziła się w starożytności, a jej idea polega na tym, być ćwiczyć całym ciałem. - Wszystkie mięśnie są napięte, my maksymalnie skoncentrowani - wyjaśnia gość Czwórki. - Tu nie ma miejsca na półśrodki. Nie można robić pompek i jednocześnie myśleć o tym, co kupić na obiad.

Podstawą kalisteniki jest "czysta” głowa". - Czas, poświęcenie i nasza uwaga są niezbędne: żeby ćwiczenia przyniosły pożądany efekt, musimy maksymalnie się skupić - mówi Debora Saleh i podpowiada, jak skutecznie wyłączyć myślenie w trakcie treningu, oraz tłumaczy, dlaczego kalistenika idealnie nadaje się na urlop.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Debora Saleh (trenerka)

Data emisji: 20.07.2015

Godzina emisji: 18.00

kul/mm

Czytaj także

Jak zostać mistrzynią świata w bikini fitness?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 11:00
By trenować na siłowni, porzuciła taniec towarzyski. - Dziś mój sukces jest indywidualny, pracuję sama na siebie i biorę za to odpowiedzialność - mówi Hanna Garboś, mistrzyni świata Bikini Fitness.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sport i dieta wegańska. Jak trenować, by sobie nie zaszkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:30
Sportowiec, który nie je mięsa, a mimo to osiąga sukcesy? To możliwe. - Wszystko jest kwestią naszej motywacji - przekonywali w Czwórce organizatorzy Biegu Wegańskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Metamorfoza - jak schudnąć i zmienić swoje życie?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 10:18
Zaczęła ćwiczyć w 2012 roku, potem przeszła na dietę. W ciągu dwóch lat straciła 18 kg, a potem została trenerką fitnessu. Dziś Magdalena Sobieska zachęca innych do uprawiania sportu.
rozwiń zwiń