Sport i dieta wegańska. Jak trenować, by sobie nie zaszkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:30
Sportowiec, który nie je mięsa, a mimo to osiąga sukcesy? To możliwe. - Wszystko jest kwestią naszej motywacji - przekonywali w Czwórce organizatorzy Biegu Wegańskiego.
Audio
  • Sport podczas diety wegetariańskiej i wegańskiej. Rozmowa z gośćmi Czwórki o tym, jak trenować, by osiągać dobre wyniki i czego należy unikać? (Czwórka/Rozbiegani)
Można uprawiać sport, nie jedząc mięsa. Jak to zrobić - radzili w Czwórce eksperci
Można uprawiać sport, nie jedząc mięsa. Jak to zrobić - radzili w Czwórce eksperciFoto: Glow Images/East News

Już 10 maja w Warszawie wystartuje Bieg Wegański. To wydarzenie gromadzące biegaczy, którzy są weganami, wegetarianami, "vegan friendly" albo po prostu interesuje ich etyczny lub prozdrowotny aspekt weganizmu.

- Wynik nie jest w tych zawodach najważniejszy, liczy się dobra zabawa - mówili w Czwórce organizatorzy imprezy. - Jeśli ktoś z ciekawości będzie chciał sprawdzić, czy da się przeżyć tydzień na diecie roślinnej i przebiec potem kilka kilometrów, to okaże się, że nie ma w tym niczego trudnego - zaznaczał Robert Zakrzewski.

Z organizatorami biegu i vege runnersami porozmawialiśmy o treningach oraz o korelacji diety wegańskiej i wegetariańskiej z dużym wysiłkiem fizycznym. Zaś dietetyk Damian Parol polecał, na co należy zwrócić uwagę, by nie przemęczyć organizmu treningiem, jeśli nie jemy mięsa.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Robert Zakrzewski, Wioletta Domaradzka (ultramaratończycy, organizatorzy Biegu Wegańskiego), Damian Parol (dietetyk)

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 18.00

kd/iwo

Czytaj także

Jak skutecznie dbać o formę? Obejrzyj film i trenuj z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 17:55
W poniedziałkowe wieczory w audycji "Rozbiegani" dziennikarka Czwórki Karina Terzoni zachęca do wspólnego trenowania. Tylko u nas trener i dietetyk Tomek Romanowski prezentuje specjalnie opracowane ćwiczenia. Wystarczy obejrzeć film i zrobić pierwszy krok.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Dowbor - triathlonista, który nie boi się wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:29
Dziennikarz Maciej Dowbor opowie o tym, czego nauczył go sport: od euforii wygrywania, po pokorę po porażce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak zostać mistrzynią świata w bikini fitness?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2015 11:00
By trenować na siłowni, porzuciła taniec towarzyski. - Dziś mój sukces jest indywidualny, pracuję sama na siebie i biorę za to odpowiedzialność - mówi Hanna Garboś, mistrzyni świata Bikini Fitness.
rozwiń zwiń