Treningi według mistrza Roberta Korzeniowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 13:36
Choć jako sportowiec Robert Korzeniowski osiągnął właściwie wszystko, co było do zdobycia, wciąż stawia sobie nowe cele. Teraz chce zadbać o zdrowie Polaków.
Audio
  • Robert Korzeniowski tłumaczy, jak właściwie trenować, by sport przynosił nam wyłącznie korzyści (Rozbiegani/Czwórka)
Chodziarz i lekkoatleta Robert Korzeniowski to wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historii
Chodziarz i lekkoatleta Robert Korzeniowski to wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy, uznawany za jednego z najwybitniejszych polskich sportowców w historiiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

Sam karierę zakończył 11 lat temu, ale dziś realizuje się w tym, by do zdrowego stylu życia motywować innych. - Czuję taką misję, to mój osobisty cel: zdrowy, uśmiechnięty, zadowolony Polak, który uprawia sport na miarę swoich możliwości - mówił Korzeniowski w Czwórce.

Czytaj także
więdłocha 663 pap.jpg
Agnieszka Więdłocha: biegam zawsze przy muzyce

Sam mistrz trenuje sześć razy w tygodniu, biega 10 - 15 km dziennie. - Tak naprawdę mądra regeneracja jest jednak ważniejsza niż bezwzględne trzymanie się jakiegoś "planu" - tłumaczył Korzeniowski i podkreślał, że warto po prostu słuchać swojego organizmu i dostosowywać się do jego potrzeb.

W rozmowie z Kariną Terzoni tłumaczył, czym jest trening funkcjonalny, który warto dołożyć do swoich codziennych ćwiczeń, a także jak zmierzyć "domowym sposobem" wydolność swojego organizmu i ustrzec się przed kontuzjami.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Robert Korzeniowski (lekkoatleta, chodziarz, wielokrotny mistrz olimpijski, świata i Europy)

Data emisji: 21.09.2015

Godzina emisji: 18.00

kd

Czytaj także

Zagraniczne maratony - czym różnią się od polskich?

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 11:22
O tym opowiedzą biegaczka blogerka, autorka bloga Pora na Majora: Aleksandra Madzik i Kasia Węsierska, która pobiegnie w najbliższym Runmageddonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sport i dieta wegańska. Jak trenować, by sobie nie zaszkodzić?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2015 10:30
Sportowiec, który nie je mięsa, a mimo to osiąga sukcesy? To możliwe. - Wszystko jest kwestią naszej motywacji - przekonywali w Czwórce organizatorzy Biegu Wegańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Feifer udowadnia, że powrót do formy po wypadku jest możliwy!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 09:00
- Zwycięstwo to sposób myślenia - przekonuje Bartosz Feifer. Biegacz, który historię zmagań z kryzysem po poważnym wypadku oraz powrotu do formy opisał w książce.
rozwiń zwiń