Julita Kotecka i Paweł Nerek o tym, jak biegać po pustyni

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2019 14:50
- Przygotowując się do biegu na pustyni trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie pustynnego terenu oraz ekwipunek, z którym zazwyczaj nie trenuje się na co dzień - radzą Julita Kotecka-Nerek i Paweł Nerek z Fitbodies.pl.
Audio
  • Runmagedon na pustyni. Jak się przygotować do startu? (Rozbiegani/Czwórka)
Julita Kotecka-Nerek i Paweł Nerek
Julita Kotecka-Nerek i Paweł NerekFoto: Czwórka/Aleksandra Jasińska-Klimaszewska

Goście Czwórki wzięli udział w Runmagedonie na Saharze - wymagającym, ekstremalnym biegu, który nazywany jest "przygodą życia". Wystartowali na dystansie 120 kilometrów, w biegu z przeszkodami. - Jako Fitbodies łączymy trening funcjonalny z bieganiem, więc bazę przygotowawczą mieliśmy zrobnioną, zanim zdecydowaliśmy się na udział w zawodach - mówi Paweł Nerek. - Do biegania na dłuższym dystansie zabraliśmy się mniej więcej na pięć tygodni przed startem - dodaje.    


Czytaj także
marek rybiec arch pryw 1200.jpg
Marek Rybiec: 4 Deserts biegnie się głową, nie nogami

Biegacze przyznają, że walkę z pustynnym żywiołem, palącym słońcem a także z własnym zmęczeniem i słabościami rekompensował krajobraz. - Wydmy, pustynia w nocy albo o wschodzie słońca, to są widoki, które będziemy pamiętać do końca życia - opowiada Julita Kotecka-Nerek. - Na mnie największe wrażenie zrobił wąski wąwóz, do którego wbiegaliśmy po ciemku i okazało się, że trafiliśmy do osady nomadów - dodaje Paweł.   

Co wydarzyło się na trasie? Czy skorpiony zagrażały życiu biegaczy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

W przeddzień Dnia Matki w "Rozbieganych" wybieraliśmy się także na Buggy Gym - trening dla matek z wózkami - POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Julita Kotecka-Nerek, Paweł Nerek (Fitbodies.pl)

Data emisji: 25.05.2019

Godzina emisji: 10.07

kul

Czytaj także

Czas na ultra. Biegi górskie metodą Marcina Świerca

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 12:31
- W mojej książce są środki treningowe, motywacja, plany, starty, sprzęt i dieta. Gdybym dziś zaczynał moją przygodę z bieganiem, taką właśnie "ściągawkę" chciałbym dostać - mówił w Czwórce autor "Czas na ultra" Marcin Świerc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Patrycja Bereznowska - pierwsza Polka na Badwater 135

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 11:00
Badwater 135 to jeden z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie. Rozgrywany jest latem na dystansie 217 km (135 mil) w Dolinie Śmierci w Kalifornii. W tym roku, jako pierwsza Polka, wystartuje w nim gość Czwórki, Patrycja Bereznowska.
rozwiń zwiń