"Ciałopozytywność". Pokochaj siebie - to wielka moc

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 14:27
Aleksandra Domańska, autorka kosmicznego tańca oraz pomysłu "Ciało bogini", opowiadała w Czwórce o swojej drodze od wstydu i strachu do polubienia swojego ciała. W audycji "Rozbiegani" mówiła o projektach "zwykłe boginie", "zwykłe kobiety" i "Ciało bogini za nic się nie wini".
Audio
  • O swojej walce z nadwagą i drodze do pozytywnego myślenia opowiada aktorka Aleksandra Domańska (Rozbiegani/Czwórka)
Aleksandra Domańska i Karina Terzoni
Aleksandra Domańska i Karina TerzoniFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Pracę nad sobą trzeba zacząć powoli, bez napinania się na efekty. Od pokochania siebie, na spokojnie, a nie nakładania obowiązku ćwiczeń. Aleksandra Domańska

- Droga do ciała bogini jest długa, trudna i ciemna. Nie jest usłana płatkami róż i śpiewem ptaków – mówiła rozmówczyni Kariny Terzoni. Jak wspominała, w jej przypadku obiektywne spojrzenie na siebie samą także nie było łatwe, a głównym problemem były wahania wagi. - Pewnego dnia wypisałam sobie na kartce wszystkie przyczyny tego stanu rzeczy: stres, brak poczucia bezpieczeństwa i wynikające z tego wszystkiego kompulsywne pochłanianie jedzenia. I pomyślałam: to jestem ja. Nie ma innej Oli. Chcę pracować ze sobą taką, jaką jestem - mówiła.

Od czego zaczęła? I czym jest "ciałoneutralność"? Dlaczego potrzeba nam wsparcia innych podczas treningów? I w jaki sposób Aleksandrę Domańską do pracy nad sobą zainspirował pobyt w Kopenhadze? I dlaczego warto tańczyć z rana? Czym jest ciałopozytywność i w jaki sposób Aleksandra Domańska reaguje na internetowych hejterów? W jakim filmie będzie można ją zobaczyć w najbliższym czasie? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Aleksandra Domańska (aktorka, sportsmenka, biegaczka)

Data emisji: 26.07.2019

Godzina emisji: 10.07

ka

Czytaj także

Jak przytulanie pomaga nam w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 10:42
Dotyk jest wyjątkowo ważny dla naszego rozwoju, inteligencji i zdrowia. - Z przytulania nie można, nie powinno się wyrastać, ono jest bardzo istotne przez całe życie - mówiła seksuolog Izabela Dziugieł.
rozwiń zwiń