X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak przytulanie pomaga nam w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 10:42
Dotyk jest wyjątkowo ważny dla naszego rozwoju, inteligencji i zdrowia. - Z przytulania nie można, nie powinno się wyrastać, ono jest bardzo istotne przez całe życie - mówiła seksuolog Izabela Dziugieł.
Audio
  • Jak się przytulać i dlaczego powinno się to robić jak najczęściej? (Dzień Kobiet/Czwórka)
Przytulanie ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jak to działa? O tym rozmawialiśmy w Czwórce
Przytulanie ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jak to działa? O tym rozmawialiśmy w CzwórceFoto: Pixabay.com/Public Domain

Jak przekonuje ekspertka dotyk to "pierwszy język", jakim posługują się dzieci. Dlatego przez całe życie jest on potem dla nas tak ważny. - Jeśli przez długi czas nie mamy okazji odczuwać dotyku innych osób nasze ciała jakby "zapadają się do środka", tęsknią za nim - tłumaczyła ekspertka. Dlatego rokrocznie od 12 lat odbywają się specjalne… warsztaty przytulania Cuddle Party, których inicjatorką jest Izabela Dziugieł. Na czym polega to wydarzenie, jak ma nam pomóc i kto może wziąć w nim udział? O tym rozmawialiśmy w "Dniu Kobiet".

W programie mówiliśmy także o tym, jakie są rodzaje przytulania, ile prawdy jest w teorii, że by przeżyć potrzeba człowiekowi przynajmniej czterech uścisków dziennie, a by cieszyć się dobrym zdrowiem - przynajmniej ośmiu. Ekspertka tłumaczyła także, co mają zrobić ludzie, którzy… nie lubią dotyku innych i nie czują potrzeby przytulania.

***

Tytuł audycji: "Dzień Kobiet"

Prowadzą: Karina Terzoni i Aleksandra Jasińska

Gość: Izabela Dziugieł (seksuolog, Instytut Pozytywnej Seksualności, inicjatorka akcji Cuddle Party)

Data emisji: 07.10.2016

Godzina emisji: 7.35

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Trening mentalny. "Otwartość gwarantuje sukces"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2016 13:00
- Słuchanie innych ludzi to pierwszy krok do tego, żeby zmienić swoje życie - mówi trener Edward Edi Domański. - Ważny jest też odpowiedni moment.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Behawiorystka: psy i koty to nasze "lustrzane odbicia"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:38
- To nasze "lustra". Jeśli mają problemy w zachowaniu to najczęściej w tych problemach odbijają się konflikty, jakie na co dzień panują w domach ich właścicieli - tłumaczyła Aneta Awtoniuk, psi psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Gołębicka wie... czego nie pokazywać szefowi

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2016 15:00
- W korporacji liczą się symbole. Między innymi to, jak podajemy rękę. Ludzie przebojowi witają się pewnie, inni podają dłoń śpiącej królewny, a to nie najlepiej o nich świadczy - tłumaczy Anna Gołębicka autorka książki "Nie pokazuj szefowi. Jak przetrwać w korporacji i nie zwariować”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Babcia radzi. Sposoby na prasowanie lub jego unikanie

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 09:44
Czy prasujecie ubrania po każdym praniu czy dopiero jak coś jest Wam potrzebne i robicie to przed samym wyjściem z domu? My sprawdzamy babcine sposoby.
rozwiń zwiń