Przyjaciel - prawdziwy czy wirtualny?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 07:00
W czwartkowym "Się mówi" poruszymy istotny temat. Ile są warci znajomi na Facebooku?
- Ludzie czytają blogi bardziej ze względu na ich autorów, niż samą treść. Wchodzimy tu, by poznać opinie konkretnej osoby - uważa Paweł Lipiec
- Ludzie czytają blogi bardziej ze względu na ich autorów, niż samą treść. Wchodzimy tu, by poznać opinie konkretnej osoby - uważa Paweł LipiecFoto: East News/Glow Images

Czy możemy poprosić ich o pomoc w trudnej sytuacji albo czy w ogóle mówimy im cześć na ulicy? Po co nam znajomi, z którymi nie mamy kontaktu, albo w ogóle ich nie znamy? Czy przyjmowanie do swoich znajomych osób znanych nam tylko z widzenia da się jakoś wytłumaczyć?
W poszukiwaniu odpowiedzi na te pytania pomoże nam socjolog internetu Maria Cywińska. "Się mówi" w czwartek 16 października od 14.00.
ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Porażenie prądem "wyleczy" cię z Facebooka

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2013 10:12
Dwaj doktoranci z Instytutu Technologicznego w Massachusetts Robert R. Morris i Dan McDuff, opracowali specjalne urządzenie, które ma być skuteczną metoda, aby wyleczyć ludzi z uzależnienia od serwisów społecznościowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internetowy hejt. "Walczmy z mową nienawiści w sieci"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 17:20
"Ona ma czoło myślą nieskalane" - to jeden z komentarzy, jakie można znaleźć na popularnym portalu internetowym pod tekstem o znanej osobie. Skąd biorą się takie hejty i czy są sposoby na to, by z tymi "wyrazami uwielbienia" walczyć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portal Elo zagrozi potędze Facebooka?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 10:31
- Portal Elo to nie tylko serwis społecznościowy, to wizualizacja idei walki z Facebookiem, największą stroną internetową, skupiającą miliony ludzi, którzy już dziś wydają się zniesmaczeni nadmiarem reklam, a będą zniesmaczeni coraz bardziej - mówi Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3".
rozwiń zwiń