Doping podczas meczów. Jak działają polscy kibice?

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2014 12:00
Wuwuzele, trąbki, farbki, czapki - to asortyment prawdziwego kibica. Jak zorganizowane są "ekipy" fanów sportu i jak działają, by dopingować zawodników?
Audio
  • Jak wygląda przygotowanie polskiego kibica do meczu? Czy media wypaczają obraz fanów sportu? (Czwórka/Się mówi)
  • Trendy na rynku kibicowskich gadżetów (Czwórka/Się mówi)
Kibice piłkarscy podczas meczu
Kibice piłkarscy podczas meczuFoto: Tadeusz Mieczyński/Skijumping.pl/wikimedia Commons/CC

Nie da się wrzucić do jednego worka kibiców siatkówki i piłki nożnej. - Nasze style bardzo się różnią – opowiada Jacek Śledziński, fan Warsaw Eagles i futbolu amerykańskiego. - Choć myślę, że fakt, że kibice piłki nożnej bywają agresywni jest wynikową specyfiki samego sportu.

Kibice, obecni w studiu Czwórki zdradzili kilka ciekawostek z życia fanów sportu. Okazuje się, że za oprawę meczów odpowiedzialni są tzw. ultrasi, którzy - choć większości zwykłych śmiertelników kojarzą się z chuligaństwem - pełnią rolę wodzirejów. - Oni nie będą chodzić na wojnę, nie będą się bić. Im chodzi o to, byśmy mieli w rękach flagi i byśmy śpiewali i dobrze się bawili - mówią kibice.

Czego jeszcze nie wiedziałeś o życiu polskich kibiców? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Prowadzący: Piotr Firan

Goście: Kacper Napórka z AZS Politechnika Warszawska, Jacek Śledziński, fan drużyny Warsaw Eagles i Patryk Dembowski, licealista

Tytuł audycji: Się mówi
Data emisji: 7.11.2014

Godzina emisji: 14.00

(kd/kul)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Dudek: golf to moja nowa miłość

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 14:28
Jerzy Dudek, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiego futbolu zostaje... golfistą. – Piłka nożna jest jak narkotyk, nie mogę bez niej żyć – mówi Czwórce Jerzy Dudek. – By na chwilę oderwać się od futbolu, gram w golfa. Tu też jest piłka, też jest cel, czyli wbicie jej do dołka. Są tu także emocje i niezwykła bliskość natury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Lewandowski - pogromca Realu bohaterem książki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 08:00
Co prawda nie jest w stanie uzdrowić polskiej reprezentacji, za to na liście najwyżej wycenianych polskich gwiazd znajduje się na pierwszym miejscu. Kto? Piłkarz Robert Lewandowski - bohater książki "Pogromca Realu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sportowiec a celebryta. Gdzie jest granica?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 17:00
Kilka miesięcy temu ogromne zamieszanie wywołała rozbierana sesja Agnieszki Radwańskiej. Wcześniej swoje wdzięki w magazynach dla panów zaprezentowały Sylwia Gruchała i Jagna Marczułajtis. Teraz w ich ślady postanowiły iść sportsmenki z Krakowa, które stanęły przed obiektywem Dominiki Cudy. Fotografka wpadła na pomysł, aby zebrać w ten sposób pieniądze na sprzęt dla młodych zawodników.
rozwiń zwiń