Robert Lewandowski - pogromca Realu bohaterem książki

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2013 08:00
Co prawda nie jest w stanie uzdrowić polskiej reprezentacji, za to na liście najwyżej wycenianych polskich gwiazd znajduje się na pierwszym miejscu. Kto? Piłkarz Robert Lewandowski - bohater książki "Pogromca Realu".
Audio
  • Autor książki "Pogromca Realu" Wojciech Zawioła opowiada o Robercie Lewandowskim (Poranek OnLine/Czwórka)
Robert Lewandowski w barwach Borussii Dortmund
Robert Lewandowski w barwach Borussii DortmundFoto: Wikipedia/An333

Kilka lat temu strzelał bramki dla Znicza Pruszków, odkąd jednak dołączył do Borussii Dortmund stał się jednym z najbardziej znanych polskich piłkarzy na świecie. Teraz możemy dowiedzieć się czegoś więcej o Robercie Lewandowskim za sprawą książki Wojciecha Zawioły "Pogromca Realu. Moja prawdziwa historia".

- Fajnie jest być Lewandowskim, ale warunkiem takiego fajnego życia jest dobry plan, konsekwencja, talent i szczęście - mówi gość "Poranka OnLine". - W przypadku tego piłkarza wszystkie elementy idealnie się zgrały, ale nie obyło się beż ciężkiej pracy i to już od dziecka.

Robert Lewandowski urodził się w rodzinie sportowców, a kiedy zmarł jego ojciec sam zajął się planowaniem swojej kariery. Mimo młodego wieku nie jest typem imprezowicza, unika używek i zdaniem swoich najbliższych znajomych niezwykle poważnie podchodzi do pracy.

- Kiedy zapytałem o to Roberta dowiedziałem się, że nie jest człowiekiem, który nie ma pokus. Ale zdaje sobie sprawę, że każda zakończona o świcie impreza odbije się na jego kondycji i że na treningu nie będzie w stanie wykonać zadań, tak jak wykonałby je gdyby był wyspany - mówi Wojciech Zawioła.

Autor zapewnia, że każdy, kto sięgnie po "Pogromcę Realu" dowie się wielu nowych faktów z życia sportowca, które dotąd nie ujrzały światła dziennego. To jedyne takie wydawnictwo autoryzowane przez Roberta Lewandowskiego.

- Robert jest bardzo zamkniętym człowiekiem i nie było łatwo namówić go na tę książkę - wspomina dziennikarz sportowy. - Pierwsze dwie, trzy rozmowy były naprawdę ciężkie. Głównie dla niego, bo piłkarz nie lubi mówić o sobie. W sumie odbyliśmy kilkanaście rozmów. Na zwierzenia namówiłem też jego najbliższych: mamę, ówczesną narzeczoną, teraz żonę oraz najbliższych przyjaciół.

Biografia Roberta Lewandowskiego ukazała się 19 czerwca nakładem wydawnictwa G+J Książki.

kul

Czytaj także

Michał Okoński: futbol jest jak nałóg

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2013 13:00
Pierwsze kroki w kibicowaniu stawiał na stadionie Okocimskiego, kolejne na Cracovii. Od 1987 roku emocjonalnie związany z londyńskim Tottenhamem. Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” oraz autor książki "Futbol jest okrutny". Michał Okoński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Dudek: golf to moja nowa miłość

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 14:28
Jerzy Dudek, jeden z najlepszych bramkarzy w historii polskiego futbolu zostaje... golfistą. – Piłka nożna jest jak narkotyk, nie mogę bez niej żyć – mówi Czwórce Jerzy Dudek. – By na chwilę oderwać się od futbolu, gram w golfa. Tu też jest piłka, też jest cel, czyli wbicie jej do dołka. Są tu także emocje i niezwykła bliskość natury.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Masz problem z nadwagą? Odchudzi Cię telefon!

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 10:30
Z jednej strony mamy coraz większe problemy z otyłością, z drugiej ogarnął nas szał na aplikacje pomagające zgubić kalorie. Sprawdziliśmy jaką wagę Polacy przywiązują do wagi.
rozwiń zwiń