Szkoły prywatne - już nie tylko dla "wybranych"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 18:12
Szkoła niepubliczna jeszcze do niedawna była symbolem luksusu i snobizmu. Co tak naprawdę kryje się za murami takich placówek oświatowych?
Jak dziś wygląda życie dziecka w prywatnej szkole?
Jak dziś wygląda życie dziecka w prywatnej szkole?Foto: Glow Images/East News

Dziś szkoły prywatne stają się coraz bardziej powszechne i szerzej dostępne, zmienia się także zdanie opinii społecznej o nich. czy rzeczywiście wciąż uczęszczają do nich wyłącznie"zblazowane" dzieci boghatych rodziców? A może oceny pozytywne są kwestią przelania odpowiedniej sumy pieniędzy na konto nauczyciela? O tym, ile w tych stwierdzeniach jest prawdy, a ile zwykłych plotek, porozmawiamy we wtorkowe popołudnie w Czwórce. Dowiemy się także, z czym szkoły prywatne kojarzą się słuchaczom Czwórki.

Na program "Się mówi" zapraszamy we wtorek (2.12.) w godz. 14.00 - 16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

(kd)

Czytaj także

Studiować z dzieckiem? To wcale nie takie trudne!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 07:00
Czy studiujący rodzice mogą liczyć na pomoc uczelni? Czy polskie uniwersytety i szkoły wyższe są przystosowane do tego, by rodzice na zajęcia przychodzili razem ze swoimi pociechami?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy zmienić lektury szkolne? "Wiele z nich to świetne książki!"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 12:00
Kolejne dekady mijają, a w spisie lektur szkolnych wciąż te same pozycje. Choć od lat głośno jest o tym, by "coś zmienić", zmienia się niewiele. - Wiele z tych książek zapada młodym ludziom w pamięć, ma na ich późniejsze życie ogromny wpływ - mówi dr Agnieszka White, nauczycielka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humaniści w odwrocie? Uniwersytety coraz mniej popularne

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 15:26
W ostatnich latach na czele uczelnianych rankingów coraz więcej jest szkół o profilu technicznym. Czy humaniści to przeszłość?
rozwiń zwiń