Studiować z dzieckiem? To wcale nie takie trudne!

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2011 07:00
Czy studiujący rodzice mogą liczyć na pomoc uczelni? Czy polskie uniwersytety i szkoły wyższe są przystosowane do tego, by rodzice na zajęcia przychodzili razem ze swoimi pociechami?
Audio
Studiować z dzieckiem? To wcale nie takie trudne
Foto: Glow Images

Cz w Polsce łatwo jest jednocześnie studiować i... wychowywać dziecko? W "Poranku" Kasia Węsierska zgłębiła ten trudny temat. 

Polskie uczelnie nie są zbyt dobrze przystosowane do ułatwienia nauki studentom-rodzoicom ale... są jednak wyjątki... Pokój dla matek z dzieckiem, przedszkole w atrakcyjnej cenie, indywidualny tok zajęć - to wszystko proponują niektóre uczelnie w Polsce. I to nie tylko te prywatne.

Czy jednak dorównujemy już pod tym względem standardom europejskim i światowym i przede wszystkim czy teraz to uczelnia wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom studentów?


Posłuchajcie załączonego pliku dźwiękowego - tam więcej o studiujących rodzicach.

 

dm

Czytaj także

Barbara Kudrycka: ta ustawa poprawi jakość nauczania

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2011 14:48
Prezydent podpisał nowelizację ustaw o szkolnictwie wyższym, o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dziesiąty student Europy uczy się w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2011 16:09
Raport o Stanie Edukacji "Społeczeństwo w drodze do wiedzy" obnaża wszelkie braki polskiej edukacji. Wskazuje też na sukcesy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy rok akademicki z nowym prawem

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 11:30
Rozpoczęcie nowego roku akademickiego zbiega się w tym roku z poważnymi zmianami prawnymi. Drugi kierunek studiów będzie odpłatny, docentura zostaje zlikwidowana, a wykładowca nie może mieć kilku etatów.
rozwiń zwiń