Swing. Szał endorfin na parkiecie

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2016 17:30
- Swing królował w klubach do 1945 roku. Ale, że jego popularność nie zdążyła wybrzmieć, dziś triumfalnie powraca - mówi tancerka Martyna Stawarz.
Audio
  • Swing - nowa moda na klubowych parkietach w Polsce (Się mówi/Czwórka)
Swingowe szaleństwo ogarnia Polskę, być może dlatego, że ten taniec nie zna limitu wieku - na zdjęciu uczestnicy turnieju tańca w warszawskim Teatrze Rampa
Swingowe szaleństwo ogarnia Polskę, być może dlatego, że ten taniec nie zna limitu wieku - na zdjęciu uczestnicy turnieju tańca w warszawskim Teatrze Rampa Foto: PAP/Leszek Szymański

Taniec narodził się w Nowym Orleanie, ale modny stał się dopiero w Nowym Jorku w latach 20. XX wieku. - Dziś tańczy się go na całym świecie, ale w Polsce to stosunkowo nowy trend – tłumaczą goście Czwórki.

Swing jest energetyczny i daje dużo radości, więc można go tańczyć na poprawę humoru. To także świetne narzędzie do socjalizacji i alternatywa dla tych, którzy nie lubią ćwiczyć. W audycji sprawdzamy, dla kogo jest swing i czy każdy może go tańczyć. Opowiadamy także o najlepszym swingowym big bandzie w historii muzyki. 

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Martyna Stawarz, Piotr Kwast (szkoła tańca "Shim Sham")

Data emisji: 1.01.2016

Godzina emisji: 15.00

kul/asz

Czytaj także

Burleska - pochwała cielesności

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 12:00
- Burleska to sceniczny performance z erotycznym twistem, którego nie znajdziecie w nocnych klubach - wyjaśnia Betty Q.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tańczyć każdy może?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 15:30
- Wiek nie ma znaczenia, jest tyle szkół tańca, technik, że każdy coś znajdzie dla siebie - przekonują instruktorzy tańca. Czy to prawda?
rozwiń zwiń