Współczesny singiel - hedonista czy ofiara losu?

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 16:00
Co 5. osoba w Polsce żyje w pojedynkę - tak twierdzi GUS. A my próbujemy ustalić, dlaczego młodzi ludzie chcą być singlami.
Audio
  • Portret współczesnego singla - kim jest, dokąd zmierza i dlaczego nie chce wchodzić w związek? (Się mówi/Czwórka)
Dlaczego młodzi ludzie nie chcą się wiązać? Jakie mają priorytety? Jakie widzą plusy niezależności, a jaką za bycie singlem płacą cenę. Czy wieloletnim singlom trudno później wejść w związek? Rozmawiamy o tym ze słuchaczami i ekspertami
Dlaczego młodzi ludzie nie chcą się wiązać? Jakie mają priorytety? Jakie widzą plusy niezależności, a jaką za bycie singlem płacą cenę. Czy wieloletnim singlom trudno później wejść w związek? Rozmawiamy o tym ze słuchaczami i ekspertami Foto: Pixabay/iWorksphotography/dom. publiczna

- Często to kwestia dotychczasowych doświadczeń i miłosnych niepowodzeń. Ludzie poranieni emocjonalnie nie chcą ryzykować - uważa coach Agnieszka Nastawna. I dodaje, że to także efekt osłabienia więzi ludzkich.

Czytaj także
para miłość 1200.jpg
Anatomia miłości, czyli jak działają nasze mózgi

Jędrzej Stępień z Akademii Uwodzenia przekonuje natomiast, że taki wybór zależy od cech charakteru. - Są tacy, którym nie chce się być w związku, bo mają w życiu inne priorytety - tłumaczy. - Są też tacy, którzy nie potrafią nawiązać kontaktu.

Jak się okazuje problemy z wchodzeniem w relacje to także kwestia płci. Nasi goście zdradzają, kto ma z tym większy kłopot - kobiety czy mężczyźni i tłumaczą, na czym polega społeczne wykluczenie singla.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Agnieszka Nastawna (coach, trener kreatywności w rozwoju osobistym), Jędrzej Stępień (trener osobisty, Akademia Uwodzenia)

Data emisji: 15.02.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Czytaj także

Czy polscy single rzeczywiście są samotni z wyboru?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 17:22
- Trudno jest samotnej osobie spotkać drugą, równie samotną i nastawioną na związek. A im ludzie ci są starsi, tym sytuacja jest bardziej skomplikowana - tłumaczyła coach Agnieszka Nadstawna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak się rozstać w dobie mediów społecznościowych?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 17:35
Kiedyś po rozstaniu wystarczyło wyrzucić wspólne zdjęcia, schować prezenty od byłego partnera i wykasować jego numer, by szybko pozbyć się bolesnych wspomnień. Dziś nie jest to już takie proste.
rozwiń zwiń