Czy polscy single rzeczywiście są samotni z wyboru?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 17:22
- Trudno jest samotnej osobie spotkać drugą, równie samotną i nastawioną na związek. A im ludzie ci są starsi, tym sytuacja jest bardziej skomplikowana - tłumaczyła coach Agnieszka Nadstawna.
Audio
  • Agnieszka Nadstawna i Jędrzej Stępnień o tym, dlaczego często nie potrafimy znaleźć w życiu drugiej połówki (Się mówi/Czwórka)
  • Dokąd jeżdżą single? Coraz więcej wycieczek dedykowanych samotnym ludziom (Się mówi/Czwórka)
Kobiety nie chcą, by mężczyźni byli dla nich wyłącznie portfelami - przekonywał Jędrzej Stępnień.
Kobiety nie chcą, by mężczyźni byli dla nich wyłącznie "portfelami" - przekonywał Jędrzej Stępnień.Foto: pixabay.com/publ. dom.

Jak podaje Nadstawna, w całej Polsce samotnych może być nawet 7 mln. obywateli, a tylko w Warszawie mówi się o 500 tysiącach. - Ten problem będzie się pogłębiał, bo rośnie na to przyzwolenie społeczne, a więzi międzyludzkie stają się coraz słabsze - przekonywała w Czwórce.

Zdaniem trenera uwodzenia Jędrzeja Stępnia polscy single po 40. roku życia w większości nie są jednak samotni z wyboru. - Problemy, przez które nie wyszły im poprzednie związki, teraz rzutują na kolejne, dopiero budowane, z czego ludzie ci nie zdają sobie sprawy - tłumaczył ekspert.

W audycji "Się mówi" rozmawialiśmy także o tym, czego pragną (i najczęściej nie otrzymują od swoich partnerów) kobiety i dlaczego w budowaniu trwałej relacji pieniądze nie mają większego znaczenia.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Agnieszka Nadstawna (trenerka i coach inteligencji emocjonalnej), Jędrzej Stępień (coach ze Szkoły Uwodzenia)

Data emisji: 7.08.2015

Godzina emisji: 14.00

kd/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Bycie singlem - wybór czy akceptacja rzeczywistości?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2015 18:00
Kiedyś stare panny i starzy kawalerowie, dziś - świadomi siebie i nastawieni na rozwój single. Czy możemy być szczęśliwi, żyjąc w samotności?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy puszczają hamulce. Zdrada na wakacjach

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2015 14:30
Wakacyjne wyjazdy sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i flirtom. Jednak gdy posuniemy się o krok za daleko, możemy tego gorzko pożałować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Randki w sieci. Szansa na prawdziwą miłość?

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 09:00
Coraz szybciej rośnie popularność aplikacji randkowych. Coraz chętniej korzystają z nich nastolatki. Jakie są tego konsekwencje?
rozwiń zwiń