Pierwsza praca. Lepiej później czy wcześniej?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 15:00
Korepetycje, praca na promocjach, a nawet... wciskanie ogórków do słoika - słuchacze Czwórki doskonale pamiętają, jak zarobili pierwsze pieniądze. Podpowiadamy, jak i kiedy zacząć szukać pracy.
Audio
  • Czy początek studiów do dobry czas na rozpoczęcie pracy? Podpowiadamy, gdzie ją znaleźć i jak pogodzić z nauką (Się mówi/Czwórka)
Jak znaleźć dobrą pierwszą pracę i ile można w niej zarobić? Sprawdzamy u pracodawców i pytamy ekspertów
Jak znaleźć dobrą pierwszą pracę i ile można w niej zarobić? Sprawdzamy u pracodawców i pytamy ekspertówFoto: Glow Images/East news

Jak się okazuje, młodzież z małych miast szybciej zaczyna zarabiać własne pieniądze - pomagając w sklepie albo w gospodarstwie. - W dużych miastach ta granica jest przesunięta, często do rozpoczęcia studiów - mówią zaproszeni do studia eksperci i tłumaczą, dlaczego nie jest to dobre rozwiązanie.  

W audycji podpowiadamy, jak łączyć pracę z nauką i wyjaśniamy, dlaczego nie należy brać przykładu ze studentów z południa Europy. Zdradzamy też kilka patentów na to jak szybko znaleźć dobrze płatną pracę. 

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Artura Skiba (wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia, prezes Antal International), Marek Strojkowski (ekspert ManpowerGroup, Polskie Forum HR), Maciej Kozieł (student Politechniki Warszawskiej)

Data emisji: 9.03.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/pj

Czytaj także

Młodzi Polacy. Na garnuszku rodziców zamiast do pracy

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 08:30
Polska młodzież późno zaczyna zawodową karierę. Do pracy idziemy średnio 2 lata później niż pozostali mieszkańcy Europy Zachodniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zatrudnię superpracownika". Jak szukają nas pracodawcy?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 18:32
Dziwnie pytania, które padają podczas rozmów kwalifikacyjnych, testy psychologiczne i prośby, których nie sposób spełnić - jak testują nas przyszli szefowie?
rozwiń zwiń