X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprzęt szybko się psuje. UE chce z walczyć z producentami?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 15:49
Kraje UE produkują co roku 15 ton elektrośmieci. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest błyskawicznie psujący się sprzęt elektroniczny. Według raportu niemieckiego Urzędu ds. Środowiska z roku na rok coraz szybciej przestaje on być zdatny do użytku.
Audio
  • Czy sprzęt elektroniczny psuje się coraz szybciej? (Się mówi/Czwórka)
  • Rozmowa z Radosławem Majem i Sławomirem Brzózkiem (Się mówi/Czwórka)
Twoja lodówka działała tylko cztery lata, a pralka przez dwa? Unia Europejska wypowiada wojnę zbyt szybko psującym się sprzętom.
Twoja lodówka działała tylko cztery lata, a pralka przez dwa? Unia Europejska wypowiada wojnę zbyt szybko psującym się sprzętom.Foto: Glow Images/East News

- Mamy coraz bardziej zaawansowany technologicznie i zminiaturyzowany sprzęt. Siłą rzeczy musi on być mniej trwały, bo praw fizyki nie da się "przeskoczyć" - przekonywał w Czwórce ekspert rynku technologicznego Radosław Maj. Zaś jak tłumaczył ekolog Sławomir Brzózek jednym z głównych problemów, które powodowane jest nadprodukcją sprzętu AGD i jego nietrwałością jest to, że ludzie nie nadążają z jego utylizacją, co odbija sie negatywnie na środowisku naturalnym.

W Czwórce eksperci zdradzali, jakie "kruczki" stosują producenci sprzętu, by jego użytkownicy nie mieli możliwości naprawiania go na własną rękę i zmuszeni byli kupić nowy. Mówili także, czym są i gdzie dziś znajdują się "śmietniki Europy". W audycji postawiliśmy także pytanie, czy krótsza żywotność sprzętu AGD to nie… wyłącznie jedna ze spiskowych teorii.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotował: Michał Piwowarek

Goście: Radosław Maj (Ceced Polska), Sławomir Brzózek (Fundacja Nasza Ziemia)

Data emisji: 9.05.2016

Godzina emisji: 14.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak