Fotoradary - dla bezpieczeństwa kierowców

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 07:50
W miejscach, w których jeszcze niedawno stały radary, kierowcy przekraczają dopuszczalna prędkość. Czy fotoradary powinny wrócić?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public domain

Likwidacja 400 radarów spowodowała, że kierowcy jeżdżą dużo szybciej i czują się bezkarni.
Czy rzeczywiście tak jest, ze kiedy nikt nas nie kontroluje to łamiemy prawo? Nie chodzi tylko o prędkość, ale też o przejeżdżanie na czerwonym świetle, kierowcy mają problem z przepuszczaniem pieszych, ale też ze zwracaniem uwagi na rowerzystów i motocyklistów. Czarny punkt nie robi na nikim wrażenia i tak wciskamy gaz do dechy. Jeździmy nieostrożnie, likwidacja radarów (i pomiary po ich usunięciu) pokazują, że polskim kierowcom nie można ufać. W "Się mówi" sprawdzimy czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu.

W drugiej godzinie audycji przyjrzymy się aplikacji Footsteps, która oferuje szereg gotowych, spersonalizowanych tras zwiedzania. Jej cel jest prosty - oszczędzenie czasu niezbędnego do zaplanowania wycieczki oraz poznanie miasta w najlepszy możliwy sposób.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w poniedziałek (20.06) w godz. 14.00-16.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan.

pj

Czytaj także

Młodzi kierowcy. Jak nauczyć ich pokory?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 18:35
- Nastolatkowie już na kursach powinni pytać o wszystko, co ich nurtuje, czego nie są pewni. Nie robią tego, bo się wstydzą, wolą "kozaczyć" - mówił Tomasz Kulig.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Furia za kierownicą - to znak naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 15:49
Kiepski dzień, niezdany egzamin, nieudana randka - skąd biorą się agresywne zachowania polskich kierowców i dlaczego, wyjeżdżając na zagraniczne drogi, natychmiast "potulniejemy"?
rozwiń zwiń