Zjednoczenie Soundsystem debiutuje po latach

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 08:50
Jedna z najbardziej znanych formacji na polskiej scenie reggae debiutuje po blisko piętnastu latach działalności. Płyta "Inity" to ukoronowanie kariery Zjednoczenia Soundsystem.
Audio
  • "Inity" to ukoronowanie blisko piętnastu lat współpracy Zjednoczenia Soundsystem
Zjednoczenie Soundsystem Tworzą Krzaku, Diego i Pablopavo. Czy podobnie jak poprzednie projekty Pawła Sołtysa, grupa odniesie spektakularny sukces?
Zjednoczenie Soundsystem Tworzą Krzaku, Diego i Pablopavo. Czy podobnie jak poprzednie projekty Pawła Sołtysa, grupa odniesie spektakularny sukces?Foto: mat.pras./fot. Bartek Muracki

Muzycy przyznają ze śmiechem, że ich album to chyba najpóźniejszy debiut w historii polskiego reggae. - Ludzie od piętnastu lat chodzą na nasze imprezy, wspierają, motywują do działania. Czasy się zmieniają, mody przemijają, ale my wciąż graliśmy, a oni byli z nami. I to właśnie dla nich jest ta płyta - wyznał Krzaku.

Artyści nie poszli na skróty i zdecydowali się umieścić na albumie praktycznie tylko premierowe kompozycje. - Wszystko jest legalne, dopieszczone, dopracowane w każdym calu. Nie było nam łatwo zebrać się wspólnie do pracy, bo wszyscy mamy swoje projekty. To chyba dzięki energii Diego, jego pomysłom, w końcu to zrobiliśmy - dodał Krzaku.
Zasadnicza praca nad albumem trwała dwa i pół roku. W tym czasie Pablopavo zdążył wydać kilka własnych projektów. Krzaku i Diego w rozmowie z Makenem opowiedzieli, jak odbierają solowe projekty kolegi z zespołu. Zdradzili też najbliższe plany Zjednoczenia Soundsystem.
***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście: Krzaku i Diego, muzycy zespołu Zjednoczenie Soundsystem
Data emisji: 22.01.2015
Godzina emisji: 22:00
ac/mp

Czytaj także

Powiew reggaeowej świeżości od The Whiff

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 13:22
W sklepach możemy już znaleźć debiutancki album zespołu The Whiff pt. "Dao". Krążek został wydany przez zespół własnym sumptem, a z okazji jego premiery grupa odwiedziła Czwórkowe studio i spotkała się z Makenem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gentleman: na Jamajce reggae jest religią

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:22
Chociaż nie urodził się na Jamajce tylko w Niemczech, od ponad dekady jest jedną z największych międzynarodowych gwiazd muzyki reggae. - W muzyce nie liczy się narodowość, ale to, czy czujesz jej ducha, jesteś szczery i prawdziwy. Mnie zaakceptowali jamajscy muzycy, bo wiedzieli że właśnie taki jestem - powiedział w Czwórce Gentleman.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duberman - powrót z miłości do reggae

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2014 15:30
Po 8 latach przerwy formacja Duberman wyda nowy album "Duberman is back". To powrót jednego z najciekawszych kolektywów na polskiej scenie reggae.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dreadsquad: bez internetu nie byłoby mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 08:00
Fani roots mówią, że wraz z dancehallem umarło prawdziwe reggae. - Zastanawiałem się, czy na nowej płycie wykorzystać elektroniczne gadżety z tamtego okresu - tłumaczy Dreadsquad. - Połączyłem je z nowoczesnym brzmieniem.
rozwiń zwiń