Powiew reggaeowej świeżości od The Whiff

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 13:22
W sklepach możemy już znaleźć debiutancki album zespołu The Whiff pt. "Dao". Krążek został wydany przez zespół własnym sumptem, a z okazji jego premiery grupa odwiedziła Czwórkowe studio i spotkała się z Makenem.
Audio
  • Wydanie albumu "Dao" to dla The Whiff spełnienie marzeń (Czwórka/DJ Pasmo)
Członkowie zespołu The Whiff odwiedzili Makena z okazji wydania debiutanckiego albumu
Członkowie zespołu The Whiff odwiedzili Makena z okazji wydania debiutanckiego albumuFoto: www.facebook.com/strefadread

- Wydanie pierwszego albumu to spełnienie marzenia jeszcze z lat dziecięcych. Piękny moment. Nie spodziewałem się, że ta płyta wyjdzie aż tak dobrze i będę z niej tak bardzo zadowolony - powiedział na wstępie wizyty w Makena w "DJ Paśmie" Calu, jeden z muzyków The Whiff.


okładka
okładka płyty

The Whiff określają siebie jako świeży, wrocławski modern rootsowy zespół. Artyści czerpią zarówno z dokonań klasycznego reggae, które jest od zawsze ich inspiracją, jak i tego, w jamajskich brzmieniach dzieje się obecnie. - Ale jesteśmy otwarci również na inne gatunki. Nie zamykamy się na muzykę, wręcz przeciwnie, od samego początku staraliśmy się, żeby nasze nagrania wyróżniały się świeżością. Są w niej elementy elektroniki i różnorodne brzmienia, smaczki - przekonywał Calu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Ras Luta świadomie zrezygnował z masowości

Producentem płyty jest Paweł Konikiewicz. Ma on na koncie współpracę m.in. z Miloopą i Jahga. Jego doświadczenie okazało się dla The Whiff bezcenne przy pracy nad wydawnictwem. - To on jest mózgiem muzycznym naszego projektu. Jemu zawdzięczamy to, że brzmienie płyty jest dość unikalne na naszej scenie reggae, wyróżnia się różnorodnością - zaznaczyli muzycy.

Więcej o twórczości The Whiff, ich planach i kocnertowych dokonaniach - w nagraniu z "DJ Pasma".

ac/kd

Czytaj także

Pablopavo: piosenki piszę z potrzeby serca

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2014 11:00
Ponad 50 twórców zaprosiło go do współpracy na swoich płytach, to chyba najlepszy dowód na to, że muzycy cenią jego talent oraz na to, że jest po prostu fajnym człowiekiem. Właśnie ukazała się jego najnowsza płyta, "Polor", którą Pablopavo nagrał z Ludzikami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Jolly Boys: ojcowie reggae i bluesa

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2014 14:30
The Jolly Boys często porównuje się do Buena Vista Social Club. Jedni są żywym symbolem muzyki jamajskiej, drudzy kubańskiej. W czerwcu Jamajczyków zobaczymy w Polsce po raz pierwszy, na dwóch koncertach. - Pokażemy wam muzykę, która była przed jazzem, bluesem i reggae - zapewnia wokalista Albert Minott.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dubtonic Kru: wśród młodych artystów za dużo jest pychy

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 16:30
Są jedną z najciekawszych młodych formacji na scenie reggae, ale nie zawróciło im to w głowach. Muzycy zespołu Dubtonic Kru uważają, że za sukcesem stoi pokora, ciężka praca i szacunek do korzeni.
rozwiń zwiń