Paprika Korps o nowym albumie "Homemade Babylon"

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 20:00
Paprika Korps po kilku latach milczenia wraca z nowym albumem "Homemade Babylon" i rusza w trasę koncertową po Europie.
Muzycy z Paprika Korps piszą, że ich utwory powstawały wśród bieszczadzkich łąk, a nagrywane były w cieniu ośnieżonych wzgórz Sudetów. Zdjęcie zaś wykonano w grodzie rycerskim w Byczynie
Muzycy z Paprika Korps piszą, że ich "utwory powstawały wśród bieszczadzkich łąk, a nagrywane były w cieniu ośnieżonych wzgórz Sudetów". Zdjęcie zaś wykonano w grodzie rycerskim w ByczynieFoto: BZQ/materiały prasowe

Formacja z Opola swoją muzykę określa mianem heavy-reggae. Tworzą ją klawiszowiec Piotr Maślanka, gitarzysta i wokalista Marcin Matlak, gitarzysta Łukasz Rusinek, basista Tomasz krawczyk i bębniarz Aleksander Żeliźniak. Za efekty i dźwięk odpowiedzialny jest Bartosz Oleś, zaś za wizualizacje - Damian Bogusiak.

Dziś muzycy na swoim koncie mają już m.in. koncerty w 25 europejskich krajach. W Czwórce opowiedzą o historii powstawania "Homemade Babylon", a także o swoich muzycznych i pozamuzycznych planach.

***

Na audycję "Strefa Dread" zapraszamy w niedzielę (3.04) po godz. 20.00. Program poprowadzi Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

kd/jp

Czytaj także

Strefa Dread - podsumowanie 2015 w reggae. Zobacz wyniki!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 18:00
Nominacje wynikały z playlisty audycji w 2015 roku. W tym roku spłynęła do nas rekordowa liczba 2462 odpowiedzi. Oto zestawienie wyników głosowania słuchaczy oraz wybory prowadzącego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pablopavo: sentymentalny ze mnie facet

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 14:40
- "Wir" to moja 10 autorska płyta i 47, w której brałem udział. Pomyślałem, że to dobry moment, żeby nagrać spokojny i liryczny krążek - mówi Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Syjonfam. Nowa płyta, stare wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 14:50
"To co było, to będzie" to tytuł najnowszej płyty Damiana Syjonfama. - Do pewnego momentu nie myślałem o syndromie drugiej płyty, kiedy mnie to dopadło, wyjechałem do głuszy i z dala od ludzi nagrałem nowe piosenki - tłumaczy artysta.
rozwiń zwiń