Christos DC i polskie akcenty

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 13:32
- Każdego dnia tęsknię za Polską , ale mam kawałek Polski tu na miejscu w Waszygtonie - moją ukochaną żonę Maję - mówi Christos DC w skypowej rozmowie z Makenem. 
Audio
  • Christos DC opowiada o swojej muzyce (Strefa Dread/Czwórka)
Christos DC
Christos DCFoto: mat.pras.

- Pracuje teraz nad albumem instrumentalnym, który ma być bardzo eksperymentalny - zdradza artysta.  - Będzie to instrumentalne reggae, ale z użyciem instrumentów z całego świata. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ale ten album ma być czystą medytacją - dodaje. 

Maken zapytał Christosa o tytuł jego najnowszego albumu "Self Evident" ("Coś oczywistego"), czyżby oznaczał on, że dla muzyka wszystko stało się już banalne, oczywiste. Artysta jasno tłumaczy, że miał na myśli wewnętrzną prawdę. - Ta prawda jest w nas, odwołuję się do faktu uzewnętrznienia się, pokazania tego, co w nas jest prawdziwe, żeby stało się to oczywiste - wyjaśnia. 

Na płycie "Self Evident" znajdziemy liczne międzynarodowe kolaboracje. Są tu muzycy z Holandii, Włoch, Brazylii i Polski. Christos przyznaje, że było to trudna praca, bo przyzwyczajony jest do pracy w jednym miejscu, z jedną załogą. Dziś ogromnie docenia wkład wszystkich formacji zaangażowanych w jego album. W rozmowie z Makenem przywołuje wspomnienia z początków współpracy z polskim producentem Krystianem K-Jah Walczakiem, a także z Siwym z Maleo Reggae Rockers. 

W Czwórce opowiada o swoim życiu z rodzicami, którzy są śpiewakami operowymi. Zdradza jak w pewnym momencie nienawidził tego śpiewu, jak rodzice go wspierali i jakie techniki operowe dziś sam wykorzystuje. 

Zapraszamy do wysłuchania całej pierwszej godziny audycji "Strefa Dread" i drugiej też

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Christos DC

Data emisji: 27.01.2020

Godzina emisji: 22.35

pj/ac


Czytaj także

No Logo. W Sejnach mogą tworzyć WRRR i alternatywne reggae

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 22:01
- Sejny to dziki Wschód, gdzie panuje duch puszczy i biegają chłopcy z Podlasia - tak malowniczo opisują swoje rodzinne strony członkowie zespołu No Logo, którzy właśnie wydali album "Wilki kochają kwiaty". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

November Project jedzie do domu

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 22:01
Właśnie ukazał się najnowszy singiel grupy November Project. "Wiernik" i "Paprodziad" zdradzają, że jest on pierwiosnkiem nowej płyty, której wydanie zapowiadają na 2020 rok. 
rozwiń zwiń