Dreadsquad: bez internetu nie byłoby mojej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2014 08:00
Fani roots mówią, że wraz z dancehallem umarło prawdziwe reggae. - Zastanawiałem się, czy na nowej płycie wykorzystać elektroniczne gadżety z tamtego okresu - tłumaczy Dreadsquad. - Połączyłem je z nowoczesnym brzmieniem.
Audio
  • Dreadsquad opowiada o imprezach reggae w Japonii, współpracy z Ring Dingiem i skłonności do... ładnych melodii (Czwórka/Strefa Dread)
Marek Bogdański czyli Dreadsquad na płycie Dig-It-All połączył siły z Dr Ring Dingiem
Marek Bogdański czyli Dreadsquad na płycie "Dig-It-All" połączył siły z Dr Ring DingiemFoto: Czwórka

Marek Bogdański jest jedną z najbardziej aktywnych postaci na polskiej scenie reggae, która w ciągu dekady zrobiła z Dreadsquadu międzynarodową markę. - Każdy kraj ma jakąś specyfikę - mówi artysta. - Ale najlepiej grało mię się w Brazylii i w Japonii.

Najnowszą płytę, "Dig-It-All", Dreadsquad nagrał z Dr Ring Dingiem. - To mój idol jeszcze za czasów kiedy słuchałem dużo ska - opowiada gość Czwórki. - Spotkaliśmy się 4 lata temu, ale mogło do tego w ogóle nie dojść, bo mój mail z propozycją współpracy wylądował w spamie Ring Dinga.

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadził: Mirosław Maken Dzięciołowski

Gość: Marek Bogdański aka Dreadsquad

Data emisji: 27.11.2014

Godzina emisji: 22.00 - 00.00

(kul/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka Maken MUZYKA reggae
Czytaj także

Gentleman: na Jamajce reggae jest religią

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:22
Chociaż nie urodził się na Jamajce tylko w Niemczech, od ponad dekady jest jedną z największych międzynarodowych gwiazd muzyki reggae. - W muzyce nie liczy się narodowość, ale to, czy czujesz jej ducha, jesteś szczery i prawdziwy. Mnie zaakceptowali jamajscy muzycy, bo wiedzieli że właśnie taki jestem - powiedział w Czwórce Gentleman.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pablopavo: płyta "Tylko" jest trochę "brudna"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 16:00
Płyta "Tylko" to muzyka bardzo oszczędna, z instrumentarium okrojonym głównie do gitar, które nagrywał sam Pablopavo. - Poza tym jest dużo innych odgłosów: tupię, klaszczę. Chciałem, by moja muzyka była naturalna, organiczna - mówi muzyk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Could You Be Loved" Boba Marleya - muzyczny wykład o życiu

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2014 13:27
W cyklu "Understoodio" zgłębiamy znaczenie hitów autorstwa znanych na całym świecie wykonawców. Tym razem zmierzymy się z utworem "Colud You Be Loved" Boba Marleya.
rozwiń zwiń