Broda to nie moda, a codzienność

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2014 11:45
Kilka miesięcy temu brody triumfalnie wróciły do mody. Wbrew niektórym opiniom, nie okazał się to tylko chwilowy trend. - Broda to jest codzienność, a nie kwestia lansowania się czy podążania za tłumem - przekonywał Wojtek Rostowski, właściciel barber shopu.
Audio
  • Wojtek Rostowski prowadzi barber shop, który zyskuje sobie coraz większą popularność (Czwórka/Tędy po trendy)
Modelowanie brody
Modelowanie brodyFoto: Glow Images

Rostowski sam jest brodaczem i prowadzi Rostowski Barber Shop, jeden z pierwszych w Warszawie salonów pielęgnacji zarostu. W ostatnich miesiącach punkt przeżywa prawdziwe oblężenie. Zasadnym jednak jest pytanie, czy będzie to stała tendencja, czy też niebawem może nastąpić regres, bo brody po prostu wyjdą z mody. - Oczywiście, że teraz jest to modne, ale moim zadaniem w tej chwili głównie jest uświadamianie, swoisty walor edukacyjny. Bo jeśli ktoś już decyduje się na brodę, to musi pamiętać, że trzeba o nią dbać - powiedział gość Czwórki.
PRZECZYTAJ: Nergal otworzy własny barber shop?

Jeszcze w minionych latach często brodacze utożsamiani byli właśnie z zaniedbanymi osobami, które nie przykładają wielkiej wagi do codziennej pięlegnacji. Teraz całkowicie się to zmieniło. Wielu celebrytów nosi zarost, nierzadko jest on też postrzegany jako atrybut męskości. - Wydaje mi się, że najpierw była taka "uliczna" popularność, którą przeniesiono do świata filmu i muzyki. W kwestii wizerunkowej na pewno świetnie się sprawdza - przekonywał Rostowski.
Jak dbać o brodę? Ile kosztuje wizyta w barber shopie? O tym dowiecie się z zapisu audycji "Tędy po trendy".
ac, bch

Czytaj także

Zbigniew Wodecki ujawnia tajemnicę swojej niezwykłej fryzury

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2014 11:20
Dzisiaj motywem przewodnim "Poranka OnLine" były fryzury oraz zarost, czyli tematy, które zawsze są na czasie, budzą ciekawość i zażarte dyskusje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobra fryzura doda ci urody

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 15:00
Nieodpowiednio dobrana fryzura może oszpecić nawet najładniejszą twarz. Zaś dobry stylista sprawi, że będziemy wyglądać jak gwiazda filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
rozwiń zwiń