Polskie Radio
Section05
poranek

Co wiemy o kunach? "Ferie z książką" w Polskim Radiu Dzieciom

W "Dzienniku Popołudniowym" pojawia się szereg wywiadów oczerniających bohaterki pełnej nieoczekiwanych zwrotów akcji, detektywistyczno - kulinarnej historii Justyny Bednarek. Według relacji buszujący na warszawskich Bielanach gang sprytnych kun "przegryza w samochodach kable wysokiego napięcia i inne przewody m.in. te w okolicach zaworów", "dostaje się do budynków, wspinając się po rynnach" i sieje zamęt przy ulicy Kameliowej. Czy naprawdę kuny są takimi szkodnikami?
Zobacz więcej na temat:  poranek Ferie zimowe literatura dziecięca radio dla dzieci

Prosto ze studia Brownswood Recordings

Wytwórnia Brownswood Recordings została stworzona przez uznanego prezentera radiowego, kolekcjonera płyt i didżeja Gilesa Petersona w 2006 roku. Od tej pory gromadzi pod swoimi skrzydłami debiutujących artystów z całej kuli ziemskiej, którzy obdarzeni są darem niebanalnej wizji tworzenia muzyki z gatunku m.in. jazz, soul i funky. Michał Grabkowski regularnie sięga po dźwięki stamtąd płynące i tak było również tym razem.
Zobacz więcej na temat:  Michał Grabkowski Jazz MUZYKA poranek Trójka

"VI Symfonia - Pieśni chińskie" Pendereckiego

- Omówiliśmy całą symfonię. Ścisły kontakt z profesorem miałem cały czas, nie podczas samego nagrania, ale głównie przed. Wysłaliśmy mu to nagranie kilka miesięcy temu. Mam nadzieję, że ją poznał, choć nie czuł się dobrze - mówił o pracy nad utworem Krzysztofa Pendereckiego Wojciech Rajski, dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot.
Zobacz więcej na temat:  poezja Krzysztof Penderecki Krzysztof Penderecki w Polskim Radiu muzyka klasyczna Chiny poranek Dwójka Wojciech Rajski Beata Stylińska

Ruszył plebiscyt "100 książek na stulecie niepodległości"

Program 3 Polskiego Radia rozpoczyna prezentację najważniejszych dzieł polskiej literatury opublikowanych po roku 1918. – Wpadliśmy na wyjątkowy pomysł, żeby wybrać 100 najważniejszych książek tego stulecia – opowiadał o akcji "100 książek na stulecie niepodległości" wicedyrektor Trójki, Mariusz Cieślik.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Cieślik niepodległość KSIĄŻKA książki literatura Trójka poranek