Fashion truck, czyli butik mobilny

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2014 10:00
Po food truckach przyszła moda na fashion trucki. Teraz oprócz hamburgerów i frytek możemy delektować się modą na kółkach. - Modowe ciężarówki pełnią nie tylko funkcję butików, ale są także miejscem, gdzie można przyjść i pogadać - opowiada blogerka Harel. - W gigantycznej galerii handlowej nie ma mowy o takiej atmosferze. Ani o takim asortymencie.
Audio
  • Blogerka modowa Harel opowiada jakie skarby można znaleźć w fashion truckach (Czwórka/Tędy po trendy)
Nie wiadomo dokładnie gdzie narodził się moda na fashion trucki. Na pewno są one bardzo popularne we Francji
Nie wiadomo dokładnie gdzie narodził się moda na fashion trucki. Na pewno są one bardzo popularne we FrancjiFoto: Glow Images/East News

Fashion trucki, na wzór ciężarówek z hamburgerami, docierają do różnych miejsc na świecie i oferują niezwykle pożądane kurtki, swetry, sukienki, dodatki, których nie spotkasz nigdzie indziej.

- Nie do końca wiadomo, gdzie narodziła się ta moda, ale pewne jest, że świat usłyszał o fashion truckach dzięki Francuzkom - opowiada blogerka Harel. - Dziewczyny skrzyknęły się przez internet, załadowały ciuchy do ciężarówki i pojawiły się w najważniejszych i najciekawszych miejscach francuskiej stolicy.

Czytaj także: Polacy coraz lepiej radzą sobie z modą >>>

W Polsce na razie nikt nie wpadł na ten pomysł, ale kilka lat temu w Warszawie pojawił się Kontener Mody. - Nie miał co prawda kółek i nie zmieniał lokalizacji, ale był tymczasowy - opowiada gość Czwórki. - Co tydzień inny projektant pokazywał w nim swoją kolekcję. Ubrania można było kupić albo tylko przymierzyć.

Zobacz: Jak moda PRL zainspirowała berlińską ulicę? >>>

I choć na pierwszy rzut oka zakupy w fashion trucku mogą być mało komfortowe, choćby ze względu na małą przestrzeń, to Harel przekonuje, że idea jak najbardziej zasługuje na pochwałę. - Taki "ubraniowóz" może dotrzeć tam, gdzie nie ma stacjonarnych butików - wyjaśnia. - A dzięki temu, że za ciężarówkę nie płaci się czynszu tak wysokiego jak za wynajem powierzchni sklepowej, ceny ubrań nie zrujnują naszej kieszeni.

Więcej o nowej modzie na butiki mobilne dowiesz się słuchając nagrania z audycji "Tędy po trendy".

(kul, pg)

Czytaj także

20 lat przyjaźni "Przyjaciół". "To kultowy serial"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 18:00
Minęła 20. rocznica premiery legendarnego serialu "Przyjaciele", amerykańskiej produkcji, dzięki której międzynarodową karierę zrobili m.in. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia bielizny - od pantalonów do stringów

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 10:20
Najlepiej wygląda, gdy jest, ale jej nie widać. Przynajmniej pod ubraniem. Kiedy występuje w roli głównej powinna zapierać dech w piersiach i rozpalać zmysły. Bielizna - mroczny obiekt pożądania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"PlenAir" zainaugurował rok akademicki w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 14:45
W piękny październikowy piątek towarzyszyliśmy studentom Uniwersytetu w Białymstoku podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego. Odwiedzili nas studenci z samorządu uczelnianego, kół naukowych i dowiedzieliśmy się, jak organizuje się życie kulturalne.
rozwiń zwiń