Bloger Turpat wie, czego"gimby nie znajo"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2015 12:00
Na swoim kanale z nostalgią wspomina filmy, zespoły, reklamy i kultowe postacie, które w swoim czasie budziły wielkie emocje. - Koncentruję się na latach 90. Gimnazjaliści niewiele kojarzą z tego okresu - mówi Turpat.
Audio
  • Turpat, autor kanału "Gimby nie znajo" opowiada o kultowych zjawiskach z lat 90. (Tędy po trendy/Czwórka)
W dobie internetu i plików MP3 kaseta magnetofonowa traktowana jest niemalże jak relikt. Nic więc dziwnego, że niektóry gimnazjaliści nie wiedzą, jakie urządzenie służyło do jej odtwarzania
W dobie internetu i plików MP3 kaseta magnetofonowa traktowana jest niemalże jak relikt. Nic więc dziwnego, że niektóry gimnazjaliści nie wiedzą, jakie urządzenie służyło do jej odtwarzania Foto: Pixabay/pixelheart/dom. publiczna

Na pomysł kanału "Czego gimby nie znajo" Patryk Turski, znany w sieci jako Turpat, wpadł przy okazji spotkania z grupą gimnazjalistów. - Okazało się, że oni nie wiedzieli, co to jest walkman. Trochę się zdziwiłem i pomyślałem, że to szkoda, iż nie pamiętają takich fajnych czasów - wspomina.

Filmiki, które gość Czwórki zamieszcza w sieci, związane są nie tylko z jego dzieciństwem. - Rozmawiam z innymi ludźmi, kolekcjonuję kultowe wspomnienia - opowiada Turpat i zdradza, który program telewizyjny ukształtował gust muzyczny Polaków oraz kim był Kropek, którego wszyscy chcieli przygarnąć.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Gość: Patryk Turski (bloger Turpat, autor kanału "Gimby nie znajo")

Data emisji: 10.10.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/mm