Antyzapalny styl życia według Marii Borelius. Na czym polega?

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 12:40
Antyzapalny styl życia to sposób na odkrycie naszego najlepszego "ja", na osiągnięcie równowagi duchowej i cielesnej oraz na ożywienie umysłu i życie w poczuciu harmonii. Jak to osiągnąć radzi Maria Borelius w książce "Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny".
Audio
  • Maria Borelius o książce "Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny" (Tędy po trendy/Czwórka)
Osoby, które rezygnują z jedzenia mięsa powinny zjadać codziennie ok. 80 dag warzyw i owoców - najlepiej na surowo
Osoby, które rezygnują z jedzenia mięsa powinny zjadać codziennie ok. 80 dag warzyw i owoców - najlepiej na surowo Foto: ESB Professional/Shutterstock.com

Przyroda jest ważnym elementem antyzapalnego stylu życia Maria Borelius

- Opisałam pięć naukowych zasad antyzapalnego stylu, których doświadczyłam także w swoim życiu - opowiada Maria Borelius. - Program powstał jako odpowiedź na zmęczenie, zniecierpliwienie i przygnębienie, na powracające infekcje i brak energii w każdym wieku i w każdej kondycji - dodaje.

Pierwszy punkt dotyczy diety i włączenia do niej antyzapalnych pokarmów - takich jak tłuste ryby typu śledź i makrela, orzechy, czy kapusta kiszona, która zawiera probiotyki. - To jest wasza tradycja. Powinniście być z niej dumni - apeluje szwedzka dziennikarka. - W Kalifornii to najnowszy trend. Wszyscy się nią zajadają - mówi.

Ważne jest, by jeść w sposób, który odpowiada ewolucyjnym potrzebom. Nasze organizmy nie są przygotowane na przetworzoną żywność i napoje gazowane Maria Borelius 

Jak komponować zdrowe posiłki, jak planować zarówno swoją aktywność, jak i wypoczynek, oraz jak dostrzegać i doceniać piękno wokół ciebie? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Ola Jasińska-Klimaszewska

Gość: Maria Borelius (dziennikarka naukowa, autorka książki "Silna i szczęśliwa. Rewolucyjny program antyzapalny")

Data emisji: 27.09.2019

Godzina emisji: 10.16

kul/ac