Koreańska jesień - wybieramy się na październikowy spacer po Seulu

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2021 14:35
- Spacerując po Seulu jesienią, zachwycimy się kolorystyką przyrody. Moim zdaniem tamtejsza jesień jest jeszcze piękniejsza niż polska - opowiadała Kimiko Hime, miłośniczka koreańskiej kultury. 
Seul
SeulFoto: Shutterstock.com/Guitar Photographer

japonia fudżi shutterstock 1200x660.jpg
Japonia w sieci. Igrzyska, ludzie i wirtualna Fuji

Jak podkreślała Kimiko Hime, jesień to najlepsza pora na wizytę w Seulu. Wówczas okolice obfitują w zapierające dech w piersiach krajobrazy. - Lato jest wbrew pozorom najcięższą porą roku dla tamtejszej turystyki. Jest ogromna wilgoć, zanieczyszczone powietrze i deszcze. Tymczasem w październiku i listopadzie możemy liczyć na tańsze bilety lotnicze, jest także mniejsza ilość turystów, bo sezon właśnie się skończył - podkreślała gość Czwórki. - W tym czasie temperatury w Korei i tak sięgają 20 stopni. 

Posłuchaj
11:32 czwórka korea 2021_10_10-09-33-23.mp3 Co warto zobaczyć, będąc jesienią w Seulu? Mówi Kimiko Hime (Tędy po trendy/Czwórka) 

Czytaj także:

Jeśli wybieramy się do Seulu, warto ubrać się modnie, czyli mieć na sobie długi płaszcz, nawet sięgający nam do kostek. - To ostatni krzyk mody. Na ulicach dominują takie płaszcze w kolorach ziemi, czyli beże i brązy, ewentualnie granaty i czerń. Resztę stroju dobieramy dowolnie, ale Koreańczycy stawiają na stonowaną elegancję i minimalizm - podkreślała Kimiko Hime. 

ZOBACZ WIĘCEJ Podróże z Czwórką >>>


Tokyo ulica tłum_1200.jpg
Azja: fuzja wielu kultur i... pięciu smaków

W południowo-wschodniej części kraju, w okolicach Gyeongju, znajduje się różowe pole. Jest oddalone od stolicy kraju, ale warto się tam wybrać. - To miejsce bardzo charakterystyczne w koreańskich serwisach społecznościowych - mówiła gość Czwórki. "Sekretny ogród" zaś to kolejne z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, jeśli planujemy wyprawę w okolice Seulu. Wśród gęstej roślinności kryją się małe drewniane pawilony i pagody, w których możemy odpocząć. - To piękny, bardzo duży park, którego mieszkańcami są sarenki. Zwierzęta są częściowo oswojone, a do niektórych można podchodzić, więc to wymarzone miejsce na dłuższe spacery - podkreślała Kimiko Hime. Strumień Cheonggyecheon to kolejna z przyrodniczych atrakcji Seulu. - Jest ciekawy i wyjątkowy, bo płynie właściwie przez centrum miasta, a przy tym ma kilometr długości. Na jego brzegach można zobaczyć czaple. Ptaki mieszkają w miejscach zwanych "ostojami", znajdujących się niemal w bezpośrednim sąsiedztwie biurowców. Wieczorami odbywają się tam pokazy świetlne - mówiła Kimiko Hime. 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Karolina Jasińska (znana w sieci jako Kimiko Hime)

Data emisji: 10.10.2021

Godzina emisji: 9.25

kd

Czytaj także

Wyprawa na Jukatan. Co warto tam zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 18:33
Jukatan, półwysep w Ameryce Środkowej oblany wodami Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej, to królestwo Majów. Odnaleziono tam liczne pozostałości tej kultury - ruiny miast, piramidy i świątynie.
rozwiń zwiń