Polskie Radio
Section05
Seul

"Wykluwał się w warunkach autorytarnego ustroju". Dr Pietrewicz o sukcesie gospodarczym Korei Płd.

Dr Oskar Pietrewicz (PISM) opowiedział na antenie Polskiego Radia 24 o tym, na czym polega powodzenie gospodarcze Korei Południowej. Jego zdaniem nie sposób zrozumieć tego kraju bez wiedzy o tym, że sukces wykluwał się tam w warunkach autorytarnego ustroju, gdzie swobody obywatelskie oraz prawa człowieka nie były najistotniejsze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Azja Korea Południowa Seul

Korea Południowa w grze o polski atom. W poniedziałek kolejne rozmowy z udziałem Jacka Sasina

W Seulu trwa wizyta polskiej delegacji, w której udział biorą wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, prezes Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski oraz prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej Sebastian Chwałek. Na poniedziałek zaplanowano kolejne rozmowy dotyczące energetyki jądrowej w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Seul Korea Południowa elektrownia atomowa energetyka bezpieczeństwo energetyczne Jacek Sasin

Mateusz Morawiecki: w imieniu rządu przekazuję władzom Korei Południowej wyrazy najgłębszego współczucia

W imieniu polskiego rządu Mateusz Morawiecki przekazał władzom Korei Południowej wyrazy najgłębszego współczucia w związku z wybuchem paniki w Seulu i śmiercią co najmniej 151 osób. Premier zapewnił za pośrednictwem Facebooka o modlitwie za ofiary, ich bliskich i cały naród koreański.
Zobacz więcej na temat:  Azja Seul Korea Południowa POLSKA Mateusz Morawiecki

Polska ofensywa energetyczna. W Seulu odbędą się rozmowy o kolejnym projekcie jądrowym w Polsce

"Mamy to! Pierwszą elektrownię jądrową w Polsce zbuduje amerykański Westinghouse Nuclear" - napisał na Twitterze wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, nawiązując do wcześniejszego ogłoszenia przez premiera Mateusza Morawieckiego partnera dla polskiego programu jądrowego.
Zobacz więcej na temat:  elektrownia atomowa Jacek Sasin Seul energia bezpieczeństwo POLSKA polityka

Ekspert KIG: Korea Południowa docenia fakt, że w wielu dziedzinach polskie firmy mają wysoki poziom wytwarzania

- Korea Południowa docenia obecność Polski w strukturach UE i od 30 lat budowała u nas silną pozycję myśląc o dalszej ekspansji na unijnym rynku - powiedział Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Korea Południowa broń Seul samochody elektryczne inwestycje zagraniczne baterie

Polska stanie się centrum szkolenia i napraw samolotów FA-50? Znamy opinię szefa Korea Aerospace Industries

- Jeżeli spełnią się plany eksportu FA-50 do krajów europejskich, Polska może się stać regionalnym ośrodkiem obsługi tych samolotów i szkolenia - powiedział prezes Korea Aerospace Industries (KAI) Hyunho Ahn. Minister obrony Mariusz Błaszczak zatwierdził umowę na zakup 48 lekkich myśliwców FA-50.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Seul broń przemysł lotnictwo Polska Grupa Zbrojeniowa Ministerstwo Obrony Narodowej samolot

Korea Płn. najpewniej wystrzeliła pociski artyleryjskie. To możliwa reakcja na manewry Korei Płd. i USA

Armia Korei Południowej poinformowała w niedzielę, że Korea Północna najprawdopodobniej dokonała tego dnia próbnych wystrzałów pocisków artyleryjskich w kierunku morza u zachodnich wybrzeży Półwyspu Koreańskiego. Kilka dni wcześniej USA wysłały do Korei Południowej zaawansowane odrzutowce myśliwskie na wspólne szkolenia - zauważyła agencja AP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna USA Korea Południowa Alaska Azja Seul