Emil Truszkowski: Japonii nie trzeba się bać

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2023 13:00
Po 2,5 roku przerwy Japonia znów jest otwarta dla turystów z całego świata. - Czasami słyszę, że ktoś boi się różnic kulturowych, ktoś inny nie zna języka. Tymczasem, żeby cieszyć się Japonią wcale nie musisz mówić po japońsku - przekonuje Emil Truszkowski, współautor kanału "Aiko i Emil". 
Japońskie kimono od lat fascynuje światowych projektantów mody.
Japońskie kimono od lat fascynuje światowych projektantów mody. Foto: shuterstock/MISTER DIN

Aiko i Emil odkrywają Japonię

Emil Truszkowski z żoną Aiko prowadzą jeden z najpopularniejszych vlogów o Japonii. Gość Czwórki zakochał się w Kraju Kwitnącej Wiśni jeszcze w szkole średniej. Potem nauczył się języka, wyjechał z Polski i zamieszkał w jednym z japońskich kurortów nad morzem. - Na kanale "Aiko i Emil" staramy się pokazywać różnice kulturowe między Polską i Japonią, a przy okazji opowiadamy też o najpiękniejszych zakątkach tego kraju - wyjaśnia rozmówca Mateusza Kulika. - Dużo podróżujemy. W ten weekend pojechaliśmy kamperem do prefektury Shizuoka i zwiedziliśmy ją śladami japońskich kreskówek. 

Podróż do Japonii? Nawet na własną rękę 

Podróże stały się nieodłącznym elementem życia polsko-japońskiego małżeństwa w trakcie pandemii. - Nie było turystów, którymi zajmujemy się na co dzień, więc wykorzystaliśmy ten czas, żeby jeszcze lepiej poznać kraj. Zjechałem całą Japonię: na rowerze, na skuterze i w kamperze. I doświadczeniami dziele się z naszymi widzami - opowiada vloger. - Japonia jest miejscem, które warto odwiedzić i nie trzeba się jej bać. Słyszę czasami, że ktoś boi się różnic kulturowych, ktoś inny nie zna języka. Tymczasem, żeby cieszyć się Japonią wcale nie musisz mówić po japońsku. To bardzo bezpieczny i przyjazny dla turystów kraj. Można tu przyjechać nawet na własną rękę.

CZEKAMY NA WAS W JAPONII! | Aiko i Emil

Zobacz też:

Wiralowe "uprowadzenie kanapki

Jeśli chodzi o miniony rok, to Emil Truszkowski został zwycięzcą kategorii "Best Unlucky Moment" w plebiscycie organizowanym na popularnej platformie Twitch. W trakcie transmisji na żywo gość Czwórki jadł kanapkę. W pewnym momencie przyleciał jastrząb, który wyrwał potrawę z ręki i odleciał. To właśnie ta sytuacja została wybrana przez internautów "najlepszym pechowym momentem”. - Zaatakowała mnie kania czarna, która w języku japonskim nazywa się tonbi. To drapieżny ptak, który znany jest z tego, że lubi „łowić” różne pokarmy z rąk turystów. Szczególnie w okolicach japońskiego wybrzeża - śmieje się rozmówca Mateusza Kulika. - Porwanie mojej kanapki stało się wiralem na całym świecie, który był wyświetlony chyba 100 milionów razy. Zalecam jednak ostrożność w kontakcie z kaniami, bo to dość agresywne osobniki ze szponami, które mogą poważnie zranić.  

Tokio Tokio
Posłuchaj
18:45 CZWÓRKA TPT - emil truszkowski 15.01.2023.mp3 Emil Truszkowski życiu w Japonii i podrózowaniu po Azji (Tędy po trendy/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Emil Truszkowski (twórca internetowy, współautor kanału "Aiko i Emil")

Data emisji: 15.01.2023

Godzina emisji: 10.15

kul