Julia Marcell: na "Sentiments" zrezygnowałam z kreacji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 17:12
Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, która kilka lat temu podbiła serca polskich słuchaczy i błyskawicznie stała się jedną z gwiazd sceny alternatywnej. Julia Marcell na stałe mieszka w Berlinie. Właśnie wydała trzeci w karierze longplay pt. "Sentiments", doskonale oceniany przez krytyków i fanów.
Audio
  • "Sentiments" to najbardziej mroczna i osobista zarazem płyta w dorobku Julii Marcell (Czwórka/Wszystko gra)
Julia Marcell na nowy album kazała czekać fanom aż trzy lata
Julia Marcell na nowy album kazała czekać fanom aż trzy lataFoto: mat. prasowe / Mystic

Okładka
Okładka płyty

Zdaniem wydawców albumu, jest to najbardziej mroczna, ciemna propozycja w karierze artystki. Krążek wypełniony jest osobistymi treściami, a jego brzmienie zaskoczy nawet najwierniejszych fanów Julii. - Poczułem potrzebę konfrontacji, takiego wyjścia ze swoich własnych bajek. Zawsze miałam silną potrzebę kreacji, stwarzania różnych rzeczy, kolportowania zasłyszanych historii. Moje teksty oczywiście miały duży pierwiastek osobisty, ale dopiero teraz odczułam dużą potrzebę opowiedzenia o sobie, już bez tej kreacji, kurtyny - powiedziała wokalistka Uli Kaczyńskiej w audycji "Wszystko gra".

Zdradziła też, że utwory są napisane niemalże w formie listów kierowanych do ważnych dla niej osób. Stąd też intymny charakter wydawnictwa, które odsłania jej prawdziwą twarz.


Julia Marcell od kilku lat mieszka w Berlinie. Z tym miastem na dobre się związała. - Ale zarazem od kiedy tam zapuściłam swoje korzenie, czuję jeszcze większy związek z Polską. To chyba całkiem normalne. Gdy mieszka się za granicą, to siłą rzeczy częściej się spogląda na to, co się dzieje w ojczyźnie, myśli o tym - przyznała artystka.

PRZECZYTAJ TEŻ: Julia Marcell: w Dreźnie poczułam się jak w filmie Lyncha

Życie w stolicy Niemiec zmieniło spojrzenie Marcell na muzykę. Możemy to usłyszeć na płycie "Sentiments". - Tu nie chodzi nawet o samo miasto, ale przede wszystkim o ludzi, których tam poznałam. I fakt, że jest tam bardzo dużo muzyki. Oferta kulturalna Berlina jest niezwykle szeroka i gdy tam przyjechałam, mocno się tym zachłysnęłam.

Więcej o nowej płycie Julii Marcell, jej brzmieniu, planach koncertowych - w nagraniu audycji "Wszystko gra" .

ac, pg

Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Katarzyna Stankiewicz przerywa muzyczną ciszę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 14:30
Katarzyna Stankiewicz po ośmiu latach przerwy powraca z nowym albumem. Nie brakuje głosów, że wydawnictwo "Lucy and the Loop" będzie największą pozytywną niespodzianką tego roku na scenie muzycznej. - Jestem bardzo ciekawa, jak ten album zostanie przyjęty, bo z pewnością wiele osób zaskoczy - powiedziała w Czwórce artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Czarnecka idzie za sukcesem "Hera, koka, hasz, LSD"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 14:00
Kilka miesięcy temu podbiła internet utworem "Hera, koka, hasz, LSD". Anonimowa dla większości osób Karolina Czarnecka stała się błyskawicznie gwiazdą w sieci. Teraz wydała minialbum "Córka" i z tej okazji odwiedziła studio Czwórki.
rozwiń zwiń